Aktualności

nowość! Poradnia leczenia zespołów bólowych i schorzeń kręgosłupa - poradnia ortopedyczna

Bywa, że nie zwracamy już uwagi na to, że boli nas grzbiet, szyja, łokieć, pośladki, biodro czy kolano. Uważamy, że już tak musi być a ból stanowi część życia. Zgłaszamy się natomiast do lekarza w ostrych stanach bólowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie; zdezorientowani i niespokojni o swoje zdrowie. ... więcej »


nowość! Laboratoryjny pakiet sportowy

 Zapraszamy do skorzystania z nowego pakietu kontrolnych badań laboratoryjnych dla sportowców. W ostatnich latach coraz więcej osób uprawia róznego rodzaju formy aktywności fizycznej  ... więcej »


nowość! Leczenie urazów ortopedycznych osoczem PRP

Coraz częściej w leczeniu urazów ortopedycznych stostuje się terapię osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe to naturalny składnik naszej krwi, wspomaga proces obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Dzięki tzw. czynnikom wzrostu ma on szczególny wpływ na odbudowę mięśni i ścięgien. ... więcej »


SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE / INTERNISTA

Sezon infekcji się zaczął. Zapraszamy codziennie do naszego INTERNISTY lub LEKARZA RODZINNEGO w ramach poradni NFZ.  W naszej ofercie mamy szczepienia przeciwko GRYPIE -  ... więcej »


BADANIA PRENATALNE w neoMedica

Teraz BADANIA PRENATALNE w nowej cenie I trymestr ciąży - USG + biochemia czyli badanie krwi - 390 zł komplet II trymestr ciąży - samo USG - 250 zł ... więcej »


HPV - im wcześniej wykryjesz tym lepiej !

Rak szyjki macicy to schorzenie, któremu łatwo jest zapobiec. Jednak gdy już do niego dojdzie, jest bardzo groźne i trudne do wyleczenia. Niestety w Polsce nadal jest ono tak powszechne jak w krajach trzeciego świata. ... więcej »


Tydzień Świadomości Czerniaka

Wszystkie znamiona, narośle, pieprzyki, które mają cechy zawarte pod określonymi kryteriami, powinny zostać zbadane przez lekarza dermatologa lub chirurga - onkologa i w razie jakichkolwiek wątpliwości wycięte. ... więcej »


Medycyna estetyczna coraz popularniejsza

Polacy w coraz większym stopniu akceptują zabiegi medycyny estetycznej, a same zabiegi budzą coraz mniej kontrowersji. Z badań przeprowadzonych na początku 2013 roku na potrzeby kampanii edukacyjnej „Twarz z głową: wiem, wymagam, wybieram sprawdzoną jakość” wynika, że około 2/3 ankietowanych osób zetknęło się z tym pojęciem medycyna estetyczna. Co więcej... ankietowani przyznali, że lubią czytać lub rozmawiać na ten temat. Co również ciekawe: co trzeci Polak ma w swoim otoczeniu kogoś, kto korzystał z zabiegów medycyny estetycznej. ... więcej »


Masaż dla maluszka - drodzy rodzice, do dzieła !

Możemy nauczyć Cię jak masować Twojego maluszka ;-) ... więcej »


Liposukcja ultradźwiękowa bezinwazyjna

Liposukcja ultradźwiękowa bezinwazyjna. Od kilku lat stosuje się nowa metodę liposukcji ultradźwiękowej, która różni się od tradycyjnej tym, że ... ... więcej »


Casting do Metamorfozy zakończony.

Miło nam poinformować iż, wybrana została kandydatka do naszej Metamorfozy ! ... więcej »


Zwolnienia lekarskie online - już od 2014 roku !

Za sprawą nowego systemu elektronicznego w przyszłym roku znikną papierowe zwolnienia lekarskie. Lekarz o absencji pacjenta jego pracodawcę i ZUS poinformuje jeszcze podczas pobytu pacjenta w gabinecie. ... więcej »


Komunikacja pomiędzy lekarzem, a pacjentem.

W trakcie relacji lekarz-pacjent dominuje komunikacja werbalna. Jak dowodzą badania, u większości osób zasięgających porady, pomocy lekarskiej możemy zaobserwować swoisty „głód informacji”. Polega on na potrzebie zasięgnięcia dokładnych informacji medycznych dotyczących stanu zdrowia oraz procesu leczenia. ... więcej »


Witaminy u kobiet ciężarnych i karmiących

Współczesne kobiety często odżywiają się nieregularnie i stosują różne diety. To sprawia, że nie dostarczają swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. ... więcej »


Casting do Metamorfozy

Nowe centrum medyczne neoMedica.pl poszukuje pań, które wezmą udział w promocji komfortowego centrum zdrowia. ... więcej »


Parlament Europejski - głosowanie w sprawie uznawania kwalifikacji pielęgniarek

W marcu Parlament Europejski ma głosować nad zmianą unijnej dyrektywy dotyczącej uznawania kwalifikacji zawodowych. Proponowana zmiana ma być korzystna dla polskich pielęgniarek, które uzyskały swoje kwalifikacje przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. ... więcej »


Wielkopolska: skontrolowali ciśnienie krwi kierowców wiozących dzieci na ferie

Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego wsparł akcję kontrolowania ciśnienia krwi kierowców autokarów, wiozących dzieci na zimowe ferie. Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie". ... więcej »


Kompetencje miękkie w pracy lekarza

W zawodach lekarza i lekarza dentysty, obok wiedzy medycznej oraz umiejętności praktycznych, stanowiących fundament wykonywania zawodu, coraz bardziej doceniane i przydatne są umiejętności psychospołeczne, zwane kompetencjami miękkimi. ... więcej »


Pielęgniarki - możliwość kształcenia pod kontrolą

W związku z wprowadzeniem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie utworzenia Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych szkoły kształcące te grupy zawodowe zostaną poddane ocenie i kontroli. Nowe przepisy wskazują, że to właśnie od KRASPiP będzie zależało czy dana uczelnia wyższa może prowadzić tok nauczania na wskazanych kierunkach. ... więcej »


Opaski indetyfikacyjne - udogodnienie dla każdego pacjenta już od stycznia

Od 1 stycznia 2013 roku szpitale powinny wyposażać swoich pacjentów na czas pobytu w placówce w opaski identyfikacyjne zakładane na nadgarstek. Będą w nich zakodowane informacje o chorym. Ma to ograniczyć ryzyko pomyłek i ułatwić personelowi identyfikację pacjentów. ... więcej »


14 proc. polskich dzieci zmaga się z nadwagą i otyłością

 14 proc. dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w Polsce zmaga się z otyłością i nadwagą. W 99 proc. to efekt złej diety – podała w piątek kierownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Ewa Małecka-Tendera. ... więcej »


Jak Europa walczy z bezsennością

 Co najmniej 20 milionów Europejczyków rocznie cierpi na chroniczne, przewlekłe zaburzenia snu, a kolejne 10 milionów ma okazjonalne problemy z zasypianiem. W związku z tym, ośrodki zajmujące się leczeniem zaburzeń snu odnotowały wzrost liczby pacjentów o 10% ... więcej »


Wszczepienie endoprotezy? - Najbliższy wolny termin mamy na... grudzień 2016 roku

Polacy mają ograniczony dostęp do około 200 świadczeń medycznych - wynika z badań Fundacji Watch Health Care. ... więcej »


Pionierski zabieg in vitro w Warszawie

Mężczyzna był niepłodny - w jego nasieniu nie było plemników, a metody możliwe do wykonania w Polsce nie mogły mu pomóc. Ale teraz zostanie tatą. W warszawskiej klinice nOvum przeprowadzono pionierski i udany zabieg in vitro. Rozmowa z dr Katarzyną Kozioł z Kliniki Leczenia Niepłodności "nOvum" w Warszawie. ... więcej »


Pionierska operacja rekonstrukcji krtani

To pierwsza w Polsce rekonstrukcja krtani. Ten pionierski, skomplikowany zabieg przeprowadzili lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Helidora Święcickiego w Poznaniu. Operacja trwała ponad 8 godzin, udała się, a pacjentka czuje się dobrze. I za kilka tygodni będzie mogła normalnie jeść, pić i mówić. ... więcej »


Od 1 listopada obowiązuje nowa lista leków refundowanych

Leki stosowane w leczeniu raka gruczołu krokowego, astmy oraz medykamenty stosowane w terapii przeciwnowotworowej to nowe pozycje, które znalazły się na listopadowej liście leków refundowanych. To ostatnia aktualizacja listy w tym roku.  ... więcej »


Nadal spada sprzedaż w aptekach

 W okresie styczeń – październik sprzedaż leków i innych produktów farmaceutycznych w polskich aptekach spadła o ok. 7,7 proc., do 22 mld zł – wynika z danych firmy badawczej IMS Health. ... więcej »


Nadwadze i otyłości łatwiej zapobiegać za młodu

W Polsce według danych GUS nadwagę ma już 40,3 proc. mężczyzn i 28,4 proc. kobiet, zaś otyłych jest odpowiednio niemal 24 proc. kobiet oraz prawie 21 proc. mężczyzn. Coraz częściej problem ten dotyczy nastolatków. ... więcej »


neomedica poznan

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty