Pielęgniarki - możliwość kształcenia pod kontrolą

W związku z wprowadzeniem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie utworzenia Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych szkoły kształcące te grupy zawodowe zostaną poddane ocenie i kontroli. Nowe przepisy wskazują, że to właśnie od KRASPiP będzie zależało czy dana uczelnia wyższa może prowadzić tok nauczania na wskazanych kierunkach.Jak podaje "Rzeczpospolita"

Krajowa Rada ma się zajmować akredytacją szkół pielęgniarskich oraz analizą efektów ich kształcenia. Jej dwunastu członków powoła minister zdrowia. Każdy dostanie wynagrodzenie w wysokości od 70 do 100 proc. średniej miesięcznej pensji w kraju w sektorze przedsiębiorstw.

Nowe przepisy wskazują, że KRASPiP rozpocznie postępowanie akredytacyjne na wniosek szkoły, która chce dostać taką akredytację bądź ją utrzymać. Później członkowie Krajowej Rady przeprowadzą wizytację w zainteresowanej placówce i ocenią standardy, według których kształci studentów. Czyli program nauki, prowadzenie dokumentacji, infrastrukturę uczelni, a także jej działalność dydaktyczną i naukową.

Kierując się wynikami tej wizytacji, Krajowa Rada podejmie uchwałę, w której może udzielić akredytacji, odmówić jej lub ją cofnąć. ("Rzeczpospolita")

na podstawie http://www.esculap.pl/my_pielegniarki/aktualnosc/ksztalcenie_pielegniarek_pod_kontrola/id,88d2f45c3bff9dd12da4dc780a193d85,from,aktualnosci_kraj/


neomedica poznan

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty