Wszczepienie endoprotezy? - Najbliższy wolny termin mamy na... grudzień 2016 roku

 Polacy mają ograniczony dostęp do około 200 świadczeń medycznych - wynika z badań Fundacji Watch Health Care.

I tak np. w dramatycznej sytuacji znajdują się pacjenci dotknięci tzw. zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD), na które zapada około 30 proc. osób po 50. roku życia. Leczenie powinni podjąć najpóźniej miesiąc po diagnozie, w przeciwnym razie następuje nieodwracalne niedowidzenie lub ślepota. Tymczasem - jak powiedziała gazecie dr Ilona Pawlicka, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie - najwcześniejsze terminy na wykonanie tzw. iniekcji ocznych u pacjentów z AMD to maj przyszłego roku. Jeszcze dłużej, bo do lipca przyszłego roku, muszą czekać chorzy z rozpoznaniem jaskry.

W największą cierpliwość muszą uzbroić się pacjenci z zaćmą - najwcześniejsze terminy na jej usunięcie wyznaczane są na... połowę 2015 r.!

Coraz bardziej wydłuża się też kolejka do wszczepiania endoprotez. W Krakowskim Centrum Rehabilitacji na wszczepienie sztucznego stawu biodrowego zaprasza się na... grudzień 2016 r.


neomedica poznan

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty