Jesteś tu: Start » Oferta » USG płodu 3/4D

USG płodu 3/4D

Zobacz uśmiech swojego poczętego dziecka i podziel się tym uśmiechem z najbliższymi :)

USG 3D (23-28 tydzień ciąży):

  • podczas ciąży: możliwość zobaczenia dziecka w obrazie trójwymiarowym,

Badanie 3D to pokazuje trójwymiarowy obraz dzięki ruchomej sondzie. Z pomocą zaawansowanej techniki komputerowej otrzymuje się w zależności od potrzeb zdjęcia objętościowe bądź powierzchniowe. Dzięki temu badaniu istnieje zatem możliwość oglądania dziecka w łonie matki w trzech wymiarach, a nie tak, jak dotychczas – jedynie w dwóch. Zaletą tej metody jest przestrzenne przedstawienie dziecka , dlatego właśnie technika ta uznawana jest za nowoczesną i atrakcyjną z punktu widzenia przyszłych rodziców.

Badanie USG ciąży najlepiej przeprowadzić już w pierwszym trymestrze około 12 tygodnia ciąży, ze względu na odpowiednią długość dziecka, która zwykle w tym okresie wynosi 45–84 mm. W czasie tego badania możliwy jest pomiar wielu markerów genetycznych (mogących wskazywać na możliwość wystąpienia chorób genetycznych): przezierności karku, ocena kości nosowej i innych, a także ryzyka wystąpienia wad genetycznych, z którego wyliczenia korzysta się w trakcie badań USG w drugim trymestrze ciąży. Wielu ekspertów uważa to badanie za najważniejsze w ciąży.
Kolejne badanie powinno być przeprowadzane około 20 tygodnia ciąży (+/- 2 tygodnie). W tym badaniu diagnozowana jest budowa narządów w celu wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości oraz markery genetyczne. Duży nacisk położony jest na badania serca płodu, którego wady pojawiają się statystycznie najczęściej, jakkolwiek wszystkie pozostałe struktury poddawane są równie gruntownej ocenie.

Do badań serca płodu stosowane są różnorodne zaawansowane techniki obrazowania i przekroje ultrasonograficzne: obraz czterech jam serca, odpływ z lewej i prawej komory, obraz "trzech naczyń" w śródpiersiu, rytm serca. Wszelkie budzące najmniejsze nawet podejrzenia nieprawidłowości konsultowane są z kardiologiem płodowym.

Wśród lekarzy zajmujących się diagnostyką niepłodności lub nieprawidłowego funkcjonowania narządów rodnych badanie to cieszy się ogromnym uznaniem. Pozwala na dokładną ocenę jamy macicy oraz dobór odpowiedniego rozwiązania medycznego dla pacjentów. Dzięki trójwymiarowemu obrazowi specjaliści mają możliwość dokonania oceny rozwoju narządów wewnętrznych płodu. Szybciej i sprawniej mogą także rozpoznać wszelkie nieprawidłowości, wady i anomalie na etapie życia płodowego.

USG 4D (23-28 tydzień ciąży) :

  • wytworzenie wcześniejszego i silniejszego związku emocjonalnego matki z dzieckiem,
  • efekt badania archiwizowany w formie cyfrowej na płycie DVD
  • trwała i bardzo dobrej jakości pamiątka z życia dziecka w łonie matki, którą można dołączyć do rodzinnego albumu, moment ujrzenia na ekranie monitora swojego nienarodzonego jeszcze dziecko nieporówlnany z żadnym innym, radość i ulga, że płód rozwija się prawidłowo,


Technika 4D pozwala na trójwymiarowe obrazowanie w czasie rzeczywistym. Pozwala na obserwację ruchów płodu, pracy serca oraz dostarcza wielu cennych informacji niedostępnych przy tradycyjnych badaniach.

Nowoczesny na rynku aparat, będący na wyposażeniu neoMedica umożliwia obrazowanie w 4D dając szansę na odkrycie pewnych specyficznych cech płodu, dzieje się tak dlatego, że są one najlepiej uwidocznione. 
Dzięki tej formie badania USG ustalono kolejność pojawiania się poszczególnych umiejętności ruchowych płodu. Odkryto między innymi, że zdolność przeciwstawiania kciuka pojawia się wcześniej niż zdolność zginania pozostałych palców dłoni. Dzięki technice 4D nasi lekarze przewidują przyszły rozwój dziecka. Tak dokładna obserwacja płodu pozwala im na określenie prawidłowości rozwoju niemowlęcia i określeniu, kiedy powinno obracać się z brzucha na plecy, siadać czy robić pierwsze kroki. Przed urodzeniem aktywność ruchowa płodu staje się coraz bogatsza. Obserwacja rozwoju aktywności ruchowej poprzez obraz 4D pozwala także na przewidywanie rozwoju funkcji mózgu. Lekarz może obserwować zależności pomiędzy wzorcami ruchowymi płodu,a chorobami układu nerwowego.


Badanie w technice 4D pozwala na dostrzeżenie niewielkich wad wrodzonych np.: rozszczepy warg lub podniebienia, pojawienie się dodatkowych palców (polidaktylia), zniekształcenie dłoni i stóp, a nawet drobne rozszczepy kręgosłupa. Również pewne subtelne cechy nieprawidłowe jak: nisko osadzone uszy, nieprawidłowości rysów twarzy, zniekształcenia dłoni są w obrazie 4D wyraźniej widoczne. Co więcej pozwala na przygotowanie najkorzystniejszych rozwiązań dla matki i dziecka jeszcze przed porodem.

Dzięki takim możliwościom w razie potrzeby zaraz po badaniu mama i dziecko mogą zostać objęci specjalistyczną opieką i leczeniem.

Teraz badanie USG płodu w technice 3/4D (23-28 tydzień ciąży) w cenie 300 zł - nagranie filmu na płytę DVD (o ile będzie to możliwe) wraz z konsultacją i pomiarami płodu

neomedica rejestracja wizytyStrona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty