Lek. med. Magdalena Stefaniak

Stefaniak

rejestracja telefoniczna:

rejestracja61 624 34 78

rejestracja730 730 710

 

rejestracja on-line:

spec. kardiologia dziecięca
rejestracja online neomedica


Lek med Magdalena Stefaniak: Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2004r.) . W 2013r uzyskała specjalizację w dziedzinie pediatrii, a w roku 2017 specjalizację w dziedzinie kardiologii dziecięcej.

Bogate doświadczenie kliniczne i praktyczną wiedzę medyczną zdobyła w trakcie 12 -letniej pracy w Oddziale i Pracowni Echokardiograficznej Kliniki Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu ( w latach 2005-2017).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Naukowego, oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W 2012 r Ukończyła Studium Metodologii Badań Naukowych, jest współautorką kilku prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz komunikatów zjazdowych.

Jej pasją jest diagnostyka echokardiograficzna wad serca u dzieci, a dewizą życiową słowa J. Korczaka „ kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat“ Specjalizuje się w profilaktyce, nieinwazyjnej diagnostyce (EKG, ECHO) chorób które mogą być przyczyną objawów takich jak szmery nad sercem, bóle w klatce piersiowej, omdlenia, zasłabnięcia, kołatania serca, duszność, męczliwość, brak przyrostu masy ciała. Posiada duże doświadczenie kliniczne w zachowawczym leczeniu chorób układu krążenia (wady wrodzone serca, zaburzenia rytmu serca, stany zapalne, kardiomiopatie, niewydolność serca , guzy, niedokrwienie) i kwalifikacji do procedur kardiologii interwencyjnej czy zabiegów operacyjnych.

Zakres uslug:

  • Badanie elektrokardiograficzne
  • Badanie echokardiograficzne
  • Diagnostyka szmerów nad sercem, omdleń, zasłabnięć, kardiologicznych przyczyn braku przyrostu masy ciała
  • Diagnostyka wad serca, karidiomiopatii, chorób zapalnych, guzów
  • Porady w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo- naczyniowego,
  • Diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia
  • Diagnostyka i leczenie zaburzeń rytmu
  • Konsultacja kardiologiczna przed zabiegami operacyjnymi

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty