Lek. med. Piotr Harasymczuk

Harasymczuk

rejestracja telefoniczna:

rejestracja61 624 34 78

rejestracja730 730 710

 

rejestracja on-line:

spec. ortopedia i traumatologia
rejestracja online neomedica


spec. ortopedia, traumatologia dziecięca
rejestracja online neomedica


Lek. med. Piotr Harasymczuk
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Ruchu


Od ponad 13 lat związany z Katedrą Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu:
2002-2005 Studenckie Koło Naukowe Ortopedii Dziecięcej (2004-2005 jako przewodniczący)
2005-2006 Studium doktranckie
2006-2013 Rezydentura Oddział II E ORSK im. W. Degi
2013 - nadal Asystent Oddział II E ORSK im. W. Degi
2014 -nadal Wykładowca Katedrą Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UM

Doświadczenie zawodowe w zakresie ortopedii zdobywał pod kierownictwem prof. dr hab. Marka Jóźwiaka jako rezydent Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwesytetu Medycznego w Poznaniu. Dyplom specjalisty w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu uzyskał w 2013 roku z najlepszym w sesji wynikiem egzaminu pisemnego.

Do głównych zainteresowań dr Harasymczuka należą problemy ortopedii i traumatologii dziecięcej oraz wybrane problemy ortopedii dorosłych, a w szczególności:

Problemy kręgosłupa dzieci i dorosłych: 
- wady postawy
- skoliozy
- chirurgia kręgosłupa dorosłych

Mózgowe porażenie dziecięce:
- diagnostyka i leczenie zaburzeń chodu
- biodro neurogenne

Problemy stopy i stawu skokowego:
- deformacje neurogenne
- chirurgia przodostopia (paluchy koślawe)
- deformacje pourazowe

Deformacje i skrócenia kończyn:
- leczenie metodą Ilizarova
- osteotomie korekcyjne

Traumatologia dziecięca: 
- leczenie złamań
- urazy sportowe
- artroskopia stawu kolanowego

Wrodzone deformacje stóp:
- leczenie metodą Ponsetiego
- leczenie operacyjne

Dysplazja stawów biodrowych:
- diagnostyka ultrasonograficzna (preluksacja)
- leczenie zachowawcze i operacyjne

Problemy kręgosłupa dzieci i dorosłych:
Doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zachowawczym i operacyjnym deformacji kręgosłupa zdobywał w pod opieką prof. dr hab.med Tomasza Kotwickiego oraz prof. dr hab. med. Macieja Głowackiego w ramach rezydentury i dalszej pracy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej. Ukończył również staże w najbardziej prestiżowych ośrodkach ortopedii dziecięcej w USA:

2008 Staż w ortopedii dziecięcej i leczeniu skolioz Texas Scottish Rite Hospital, Dallas, USA pod kierunkiem prof. John A. Herring’a autora obowiązującej klasyfikacji zaawansowania choroby Perthesa.

2011 Staż w chirurgii kręgosłupa i leczeniu skolioz - Barnes-Jewish Hospital St. Louis, USA pod kierunkiem prof. Lawrence G. Lenke, autora obowiązującej klasyfikacji skolioz, jednego z najwybitniejszych chirurgów kręgosłupa na świecie

2011 Kurs - “Spinal Deformity Live!” St. Louis, USA

Pod opieką prof. dr hab.med. Tomasza Kotwickiego realizuje badania naukowe w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki mające na celu wykrycie genetycznych czynników odpowiedzialnych za powstawanie i progresję skoliozy idiopatycznej.

Jest aktywnym uczestnikiem i współorganizatorem ogranizowanych przy współpracy Global Spine Outreach (dr Tony Rinnela, dr Chris Siemionow i prof Lawrence Lenke) spotkań szkoleniowych podczas których pogłębia swoje umiejętności w leczeniu operacyjnym najbardziej skomplikowanych deformacji kręgosłupa.

Ukończył również kurs leczenia złamań patologicznych kręgosłupa przy pomocy wertebroplastyki.

Mózgowe porażenie dziecięce
Dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym dr Harasymczuk zajmuje się od początku swojej kariery zawodowej. Wspólnie z prof dr hab. med. Markiem Jóźwiakiem jest autorem prac naukowych z zakresu leczenia i rehabilitacji dzieci z MPD. Uczestniczył w wielu kursach i konferencjach związanych z tą tematyką m.in. jako laureat stypendium American Academy of Cerebral Palsy and Developmental Medicine w ramach, ktorego odbył staż w SickKids Hospital w Toronto pod okiem dr Unni Narayannan'a. Współorganizator dwóch międzynarodowych spotkań East European and Mediterianean Meeting on Cerebral Palsy and Developmental Medicine. Posiada gruntowną wiedze z zakresu diagnostyki i leczenia zaburzeń chodu nabytą w trakcie pracy w Pracowni Biomechaniki Ruchu, którą teraz przekazuje studentom.

Problemy stopy i stawu skokowo goleniowego u dzieci i dorosłych:
Od 2008 roku związany z założonym przez prof. dr hab. Marka Napiontka Polskim Towarzystwem Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego, jako czlonek komitetu organizacyjnego spotkań towarzystwa.

Ukończył kurs leczenia stóp końsko-szpotawych metodą Ponsetiego oraz dwukrotnie organizowany przez Europejskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowego (EFAS) kurs chirurgii stopy i stawu skokowego.

Wydłużanie i leczenie operacyjne deformacji kończyn dolnych

Umiejętności w zakresie leczenia operacyjnego metodą Ilizarova oraz z zastosowaniem innych metod stabilizacji nabył w czasie rezydentury współpracując z jednym z czołowych specjalistów w tej dziedzinie w kraju - dr med. Miluda Shadi.

Traumatologia Dziecięca
Dr Harasymczuk jest konsultantem w zakresie ortopedii i traumatologii Szpitala Kliniczniego im. K. Jonshera w Poznaniu, a jego mentorem w tym zakresie jest prof. Kaye Wilkins - jeden z najbardziej uznanych traumatologów dziecięcych na świecie. Staż pod jego kierunkiem odbył w 2008 r. w San Antonio, USA.

Dysplazja stawów biodrowych
Posiada znaczne doświadczenie w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej dysplazji u niemowląt (ponad 25000 wykonanych badań) oraz leczenia metodami zachowawczymi i operacyjnymi.


Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty