Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Jak zmienić lekarza rodzinnego?

Często pacjenci zastanawiają się czy można zmienić lekarza rodzinnego. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Jedną z nich może być przeprowadzka do innego miasta. Z zasady lekarz pierwszego kontaktu powinien znajdować się jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta, dlatego w tej sytuacji zmiana przychodni wydaje się konieczna.

Jak zmienić lekarz POZ?

Zmiana przychodni rodzinnej nie jest trudna. Wystarczy złożyć deklarację wyboru lekarza rodzinnego w wybranej placówce. W neoMedica Poznań możesz zrobić to na 3 sposoby. Możesz wypełnić druk deklaracji na miejscu, w naszej przychodni. Wypełnioną i podpisaną deklarację wyboru lekarza przyjmiemy również w formie wiadomości e-mail. W tej sytuacji musisz pamiętać o doniesieniu nam oryginału druku. Zmiana lekarza rodzinnego przez internet także jest możliwa. Zrobisz to na Internetowym Koncie Pacjenta. Z racji tej, że proces jest bardzo szybki i prosty zmiana lekarza rodzinnego online wydaje nam się najwygodniejsza. O tym, jak zmienić lekarza pierwszego kontaktu przez internet możesz poczytać także na naszej stronie.

▶️ Poznaj ofertę: Lekarz rodzinny Poznań NFZ

Zmiana przychodni a dokumentacja medyczna

Zmiana lekarza POZ wiąże się także z poinformowaniem nowego lekarza pierwszego kontaktu o naszej historii leczenia. Jest to bardzo istotne w przypadku pacjentów chorujących przewlekle. Stale przyjmowane leki oraz rutynowe badania będą wymagały od nowego lekarza znajomości naszych chorób, wykonanych zabiegów czy operacji. Przeniesienie karty pacjenta do innej przychodni jak najbardziej jest możliwe. Wystarczy, że udasz się do swojej poprzedniej przychodni POZ i poprosisz o kopię historii choroby.

Ile czasu trwa zmiana lekarza rodzinnego?

Zmiana ośrodka zdrowia czy też lekarza rodzinnego nie jest skomplikowanym procesem. Wypełnienie deklaracji na miejscu w przychodni trwa kilka minut, a zmiana lekarz POZ online jest jeszcze szybsza. Po wprowadzeniu danych z Twojej deklaracji do systemu przychodni możesz już korzystać z wizyt u lekarza rodzinnego. Przyjęcie nowej deklaracji powinno trwać do 7 dni, w praktyce neoMedica trwa to zazwyczaj nie dłużej niż 1 dzień.

Jak złożyć deklarację POZ przez Internetowe Konto Pacjenta?

Jak często można zmienić lekarza rodzinnego?

Zmiana deklaracji POZ może być wykonana przez pacjenta bezpłatnie nie częściej niż dwa razy do roku. W przypadku takiej zmiany nie masz obowiązku informowania swojej starej ani nowej przychodni z jakiego powodu to robisz. Jest to Twój indywidualny wybór.

Teraz, gdy już wiesz jak przenieść się do innego lekarza rodzinnego oraz jak zmienić przychodnię przez internet możesz śmiało skorzystać z tej możliwości. Zapoznaj się z ofertą przychodnia lekarza rodzinnego Poznań neoMedica i zostać naszym pacjentem POZ!

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę