Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Magdalena Stefaniak
lek.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2004r.) . W 2013r uzyskała specjalizację w dziedzinie pediatrii, a w roku 2017 specjalizację w dziedzinie kardiologii dziecięcej.
Bogate doświadczenie kliniczne i praktyczną wiedzę medyczną zdobyła w trakcie 12 -letniej pracy w Oddziale i Pracowni Echokardiograficznej Kliniki Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu ( w latach 2005-2017).


Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Naukowego, oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W 2012 r Ukończyła Studium Metodologii Badań Naukowych, jest współautorką kilku prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz komunikatów zjazdowych.


Jej pasją jest diagnostyka echokardiograficzna wad serca u dzieci, a dewizą życiową słowa J. Korczaka „ kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat“. Specjalizuje się w profilaktyce, nieinwazyjnej diagnostyce (EKG, ECHO) chorób które mogą być przyczyną objawów takich jak szmery nad sercem, bóle w klatce piersiowej, omdlenia, zasłabnięcia, kołatania serca, duszność, męczliwość, brak przyrostu masy ciała. Posiada duże doświadczenie kliniczne w zachowawczym leczeniu chorób układu krążenia (wady wrodzone serca, zaburzenia rytmu serca, stany zapalne, kardiomiopatie, niewydolność serca , guzy, niedokrwienie) i kwalifikacji do procedur kardiologii interwencyjnej czy zabiegów operacyjnych.

Wykonywane badania i zabiegi:

Diagnostyka szmerów nad sercem, omdleń, zasłabnięć, kardiologicznych przyczyn braku przyrostu masy ciała
Diagnostyka wad serca, karidiomiopatii, chorób zapalnych, guzów
Porady w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo- naczyniowego,
Diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia
Diagnostyka i leczenie zaburzeń rytmu
Konsultacja kardiologiczna przed zabiegami operacyjnymi
Umów wizytę u specjalisty.
Umów się
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę