Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku! - neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku!

22.07.2019

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu stara się robić wszystko, aby umilić transport medyczny najmłodszych pacjentów między szpitalami oraz zachęcić dzieci do nauki pierwszej pomocy. W jaki sposób?

Bajkowy Ambulans – co to takiego?

Niezwykła poznańska karetka wyróżnia się na tle innych pojazdów medycznych już z zewnątrz. Karoserię ambulansu zdobią i przyciągają uwagę dzieci kolorowe i wesołe obrazki zabawek oraz uśmiechniętych dzieci.

Jednak największym zaskoczeniem dla najmłodszych pacjentów okazuje się wnętrze karetki!

Nie jest to smutny i szary pojazd – w środku dzieje się magia! Ściany karetki zdobią bajeczne i kolorowe domki, które przenoszą malucha w bajkowy świat i pobudzają wyobraźnię. We wnętrzu ambulansu można znaleźć też latające, kolorowe smoki, które jedzą lody, puszczają bańki mydlane i świetnie się bawią w bajkowej krainie.

W jakim celu powstał Bajkowy Ambulans?

  1. Bajkowa karetka – ma za zadanie zredukować stres i stworzyć przyjazną atmosferę dla dzieci i ich rodziców podczas transportu maluchów między szpitalami.
  2. Ambulans wykorzystywany będzie również do akcji edukacyjnych dzieci – przede wszystkim nauki pierwszej pomocy.

Karetka jest bardzo ważnym elementem projektu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu: Chociaż jestem małym smykiem mogę zostać ratownikiem! Hasło to znajduje się również na karoserii Bajkowego Ambulansu. Projekt polega na akcjach edukacyjnych dzieci, z zakresu pierwszej pomocy. W 2018 roku ponad 1500 dzieci zostało przeszkolonych z obszaru udzielania pierwszej pomocy. Oswajanie z karetką, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wezwania pomocy jest kluczowym celem projektu.

Badania i statystyki pokazują, że największą blokadą przed udzielaniem pierwszej pomocy jest strach – czy nie zrobię komuś krzywdy, czy potrafię komuś pomóc. Edukacja już na poziomie przedszkolnym dzieci, wyzbywa ich tej bariery i w przyszłości będą mogły pomóc uratować ludzkie życie.

neoMedica – partnerem Bajkowego Ambulansu

Jesteśmy dumni, że neoMedica może wspierać projekt Bajkowego Ambulansu. Zdrowie, komfort i edukacja najmłodszych pacjentów to dla nas najwyższy priorytet. Cieszymy się, że dzięki nam może odmienić się codzienność chorych dzieci i pojawić się uśmiech na ich twarzach.

Projekt Bajkowego Ambulansu nieustannie się rozwija. W najbliższych planach jest wykonanie gwiezdnego sufitu wewnątrz karetki.

Ratownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu Pan Krzysztof Piekarek w Bajkowym Ambulansie. 

dr n.med. P. Harasymczuk przeprowadził innowacyjną operację wszczepienia rosnących prętów magnetycznych!

Z przyjemnością informujemy, że nasz lekarz ortopeda dziecięcy dr n. med. Piotr Harasymczuk przeprowadził innowacyjną operację wszczepienia rosnących prętów magnetycznych 10 – letniemu dziecku, zmagającemu się ze skoliozą. Była to pierwsza taka operacja w Wielkopolsce. Innowacyjna operacja odbyła się w maju 2020 roku w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu. Pacjentem był 10 […]

07.07.2020
Czytaj
Rekomendacje dotycząca ryzyka transmisji koronawirusa w okresie ciąży i laktacji

Szanowne Pacjentki w okresie ciąży oraz laktacji, przekazujemy Wam oficjalny komunikat NFZ dotyczący ryzyka transmisji koronawirusa SARS CoV-2 od matki do dziecka w okresie ciąży i laktacji z dnia 13/03/2020:  Bazując na aktualnej wiedzy o drogach zakażenia, transmisja wirusa SARS CoV-2 przez mleko matki jest bardzo mało prawdopodobna,ale już bliski kontakt matki z dzieckiem podczas karmienia […]

16.03.2020
Czytaj
Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku!

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu stara się robić wszystko, aby umilić transport medyczny najmłodszych pacjentów między szpitalami oraz zachęcić dzieci do nauki pierwszej pomocy. W jaki sposób? Bajkowy Ambulans – co to takiego? Niezwykła poznańska karetka wyróżnia się na tle innych pojazdów medycznych już z zewnątrz. Karoserię ambulansu zdobią i przyciągają uwagę dzieci kolorowe […]

22.07.2019
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę