Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku! | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-13:00

Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku!

22.07.2019

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu stara się robić wszystko, aby umilić transport medyczny najmłodszych pacjentów między szpitalami oraz zachęcić dzieci do nauki pierwszej pomocy. W jaki sposób?

Bajkowy Ambulans – co to takiego?

Niezwykła poznańska karetka wyróżnia się na tle innych pojazdów medycznych już z zewnątrz. Karoserię ambulansu zdobią i przyciągają uwagę dzieci kolorowe i wesołe obrazki zabawek oraz uśmiechniętych dzieci.

Jednak największym zaskoczeniem dla najmłodszych pacjentów okazuje się wnętrze karetki!

Nie jest to smutny i szary pojazd – w środku dzieje się magia! Ściany karetki zdobią bajeczne i kolorowe domki, które przenoszą malucha w bajkowy świat i pobudzają wyobraźnię. We wnętrzu ambulansu można znaleźć też latające, kolorowe smoki, które jedzą lody, puszczają bańki mydlane i świetnie się bawią w bajkowej krainie.

W jakim celu powstał Bajkowy Ambulans?

  1. Bajkowa karetka – ma za zadanie zredukować stres i stworzyć przyjazną atmosferę dla dzieci i ich rodziców podczas transportu maluchów między szpitalami.
  2. Ambulans wykorzystywany będzie również do akcji edukacyjnych dzieci – przede wszystkim nauki pierwszej pomocy.

Karetka jest bardzo ważnym elementem projektu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu: Chociaż jestem małym smykiem mogę zostać ratownikiem! Hasło to znajduje się również na karoserii Bajkowego Ambulansu. Projekt polega na akcjach edukacyjnych dzieci, z zakresu pierwszej pomocy. W 2018 roku ponad 1500 dzieci zostało przeszkolonych z obszaru udzielania pierwszej pomocy. Oswajanie z karetką, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wezwania pomocy jest kluczowym celem projektu.

Badania i statystyki pokazują, że największą blokadą przed udzielaniem pierwszej pomocy jest strach – czy nie zrobię komuś krzywdy, czy potrafię komuś pomóc. Edukacja już na poziomie przedszkolnym dzieci, wyzbywa ich tej bariery i w przyszłości będą mogły pomóc uratować ludzkie życie.

neoMedica – partnerem Bajkowego Ambulansu

Jesteśmy dumni, że neoMedica może wspierać projekt Bajkowego Ambulansu. Zdrowie, komfort i edukacja najmłodszych pacjentów to dla nas najwyższy priorytet. Cieszymy się, że dzięki nam może odmienić się codzienność chorych dzieci i pojawić się uśmiech na ich twarzach.

Projekt Bajkowego Ambulansu nieustannie się rozwija. W najbliższych planach jest wykonanie gwiezdnego sufitu wewnątrz karetki.

Ratownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu Pan Krzysztof Piekarek w Bajkowym Ambulansie. 

Instrukcja obsługi dla Rodziców – karmienie, przewijanie, tulenie cz. III

Po pierwszym karmieniu maluch najprawdopodobniej zrobi sobie dłuższą przerwę. Trzeba pamiętać o tym, że jego żołądek jest jeszcze malutki- mniej więcej wielkości wisienki, a w dodatku przewód pokarmowy jest jeszcze wypełniony płynem owodniowym oraz niewydaloną smółką. Jeśli bobas śpi dłużej niż 6 godzin, należy go obudzić i zaproponować mu karmienie. Nie spodziewajmy się w tych […]

21.01.2020
Czytaj
Przekazywanie kart szczepień pomiędzy placówkami medycznymi – jak powinno wyglądać?

Wielu rodziców zmieniając lekarza podstawowej opieki zdrowotnej dla swojego dziecka (w ramach NFZ) pyta, jak przebiega proces przekazania tzw. kart szczepień dziecka (kart uodpornienia)? Co mówi na ten temat prawo? W myśl § 11 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych, w przypadku konieczności przekazania karty […]

05.06.2019
Czytaj
Bajkowy Ambulans – niezwykła poznańska karetka – zobacz co kryje w środku!

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu stara się robić wszystko, aby umilić transport medyczny najmłodszych pacjentów między szpitalami oraz zachęcić dzieci do nauki pierwszej pomocy. W jaki sposób? Bajkowy Ambulans – co to takiego? Niezwykła poznańska karetka wyróżnia się na tle innych pojazdów medycznych już z zewnątrz. Karoserię ambulansu zdobią i przyciągają uwagę dzieci kolorowe […]

22.07.2019
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę