Jakie badania krwi na trzustkę? Poznań | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Jakie badania krwi na trzustkę?

Badania trzustkowe z krwi

Masz objawy takie jak silne bóle brzucha, nudności i wymioty? Zbadaj swoją trzustkę! Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy pakiet zawierający badania trzustki, które możesz wykonać w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu. Wczesne wykrycie zaburzenia pracy trzustki jest niezwykle ważne w leczeniu, dlatego zbadaj się już dziś!

Jakie badania krwi na trzustkę?

Wykonanie badań krwi, które zawiera pakiet pomoże Ci w rozpoczęciu diagnostyki. Wstępna analiza badania krwi pomoże zastosować odpowiednie leczenie.

Podstawowe badania krwi:

  • morfologia – analiza krwi pod kątem ilości i jakości białych krwinek, czerwonych krwinek oraz płytek krwi;
  • glukoza – służy do oceny metabolizmu węglowodanów;
  • amylaza – to enzym produkowany m.in. przez trzustkę, badanie służy głównie do określenia chorób dotyczących tego organu, ale też całego przewodu pokarmowego;
  • lipaza – enzym trzustkowy, nieprawidłowy wynik może informować m.in. o chorobach trzustki;
  • CRP – białko ostrej fazy, które może informować o występującej w organizmie infekcji;
  • CA 19-9 – marker nowotworowy, może wskazywać na nowotwory trzustki a także dróg żółciowych
  • insulina – hormon wytwarzany w trzustce, kontroluje stężenie glukozy we krwi;
  • CEA – nieprawidłowy wynik może sugerować nowotwory przewodu pokarmowego;
  • glukagon – oznaczenie stężenia glukagonu we krwi stosowane jest w diagnostyce nowotworu trzustki.

Powyższe badania krwi pomogą w ocenie wczesnego wykrycia chorób trzustki.

Kolejnym krokiem w profilaktyce jest badanie radiologiczne – USG jamy brzusznej, które również możesz wykonać w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu. Pamiętaj! Organ jakim jest trzustka jest bardzo podatny na uszkodzenia, w szczególności przy prowadzeniu złego trybu życia. Mowa tutaj o niewłaściwej diecie, nadużywaniu alkoholu czy paleniu tytoniu. Trzustka pełni istotne funkcje dla naszego organizmu, dlatego lekceważenie problemu może prowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu trzustki. 

Sprawdź naszą ofertę: Badania trzustki Poznań

Jak wykonać badania z krwi na trzustkę?

Aby wykonać badania trzustki należy zgłosić się do punktu pobrań i wykonać podstawowe badania krwi w kierunku oceny pracy trzustki. Pamiętaj, że przy wykonywaniu badań z krwi wymagane jest aby Pacjent był na czczo.

Badania krwi Poznań – jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem badania krwi w neoMedica wystarczy, że zgłosisz się do naszego punktu pobrań od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 14:00 lub w sobotę w godzinach 8:00 – 12:00! Nie musisz wcześniej rejestrować wizyty. Zbadaj się już dziś!

Ile kosztuje badanie krwi na trzustkę?

Badania krwi trzustki w Poznaniu w neoMedica kosztują 270zł. Cena ta zawiera 9 badań krwi w kierunku oceny funkcjonowania trzustki. Wykonując badania w pakiecie „Zdrowa trzustka”  zaoszczędzisz aż 112zł!

Pamiętaj, najważniejsze dla nas jest Wasze zdrowie!

Komunikat dla Pacjentów – funkcjonowanie neoMedica

Szanowni Pacjenci, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Państwa oraz Państwa bliskich, jak i pracowników Centrum Medycznego neoMedica, w celu ograniczenia transmisji koronawirusa SARS CoV – 2 popieramy zalecenia dotyczące noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz dystansu społecznego. Centrum Medyczne neoMedica pozostaje otwarte, jednak jego funkcjonowanie zostaje ograniczone: Realizujemy konsultacje medyczne dla Pacjentów, których stan zdrowia […]

17.03.2020
Czytaj
Badanie krwi kreatynina – co to jest?

Badanie krwi kreatynina Kreatynina jest jednym z najczęściej wykonywanych badań z krwi w naszym punkcie pobrań w Poznaniu. Głównym celem oznaczania poziomu kreatyniny jest ocena stanu zdrowia nerek – ich wydolności przy przebyciu różnych chorób, ale też po narażeniu na różne substancje takie jak leki czy szkodliwe toksyny. ➡️ Zapraszamy do  skorzystania z oferty: badania […]

19.01.2023
Czytaj
Badania na nietolerancję laktozy w neoMedica w Poznaniu!

Przychodzimy dziś do Was z nowością jakim jest pakiet badań laboratoryjnych w kierunku oceny nietolerancji laktozy! W trosce o zdrowie pacjentów zebraliśmy najważniejsze badania laboratoryjne z krwi w kierunku alergii pokarmowej w jednym pakiecie! Pakiet badań laktoza to kompleksowe zestawienie badań laboratoryjnych w jednym miejscu, które niezbędne będą w rozpoczęciu diagnostyki i dalszym leczeniu u […]

14.06.2022
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę