Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Pionierski zabieg w Polsce wykonany przez dr hab. n. med., prof. UM Ł. Kubaszewskiego!

29.09.2022

W poznańskiej Klinice Ortopedii Kręgosłupa mieszczącej się w szpitalu im. Degi we wrześniu pierwszy raz w Polsce zastosowano nowatorską metodą leczenia chorób kręgosłupa – UBE (Unilateral Biportal Endoscopy). Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ w zabiegu uczestniczył jeden z naszych lekarzy ortopedów, a zarazem kierownik tamtejszej kliniki dr hab. n. med., prof. UM Łukasz Kubaszewski.

Jak poinformował profesor Kubaszewski w oficjalnym komunikacie, zastosowana metoda jest bardzo popularna w innych krajach europejskich. Technika UBE jest metodą składającą się z dwóch nacięć po jednej stronie kręgosłupa. Każde z nacięć tzw. portów ma zaledwie pół centymetra. Mimo, że oba nacięcia wykonywane są po jednej stronie kręgosłupa, metoda ta umożliwia zoperowanie kanału kręgowego i kanałów korzeniowych po obu stronach. Technika znajduje zastosowanie w leczeniu chorób kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i krzyżowego. 

 

Jak wyjaśnił dr hab. n. med., prof. UM Łukasz Kubaszewski  – metoda ta jest bezpieczniejsza od metod z pojedynczego dostępu. Technika UBE umożliwia ciągłą wizualizację struktur nerwowych co jest niemożliwe w przypadku innych metod. Ma to znaczący wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań, a także skrócenie czasu hospitalizacji pacjenta do 24 godzin. Z informacji i danych prezentowanych przez inne ośrodki wykonujące zabiegi z wykorzystaniem techniki UBE wynika, że zastosowanie tej metody pozwala zmniejszyć ilość pacjentów wcześniej kwalifikowanych do zabiegów z wykorzystaniem implantu. 

Zespół Kliniki Ortopedii Kręgosłupa Dorosłych długo przygotowywał się do wykorzystania tej metody. Pierwsze zabiegi endoskopowe z zakresu chirurgii kręgosłupa były wykonywane w szpitalu w 2009 roku. W oparciu o te doświadczenia opublikowano pracę naukową opisującą autorską technikę operacyjną z dostępu poprzez staw międzykręgowy (2014 r.). Szkolenia zespołu odbywały się w Turcji oraz we Francji. 

Jak podkreśla dr hab. n. med., prof. UM Łukasz Kubaszewski, metody endoskopowe zajmują coraz ważniejsze miejsce w chirurgii kręgosłupa, a także są coraz częściej wskazywane przez pacjentów. 

Skorzystaj z konsultacji ortopedycznej:

 

dr hab. n. med., prof. UM

Łukasz Kubaszewski

 

UMÓW WIZYTĘ

 

Na czym polega badanie ECHO serca?

ECHO serca – na czym polega badanie? Echokardiografia, czyli badanie ECHO serca jest bardzo popularne w dziedzinie kardiologii. Służy m.in. do oceny przepływów wewnątrzsercowych (doppler), oceny kurczliwości mięśnia sercowego czy także oceny przepływu krwi serca i wad serca. ECHO jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza, że wykorzystuje echo ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla osób […]

30.09.2022
Czytaj
Bezpłatne warsztaty Świadoma Mama – NEONATOLOG odpowie na najczęstsze pytania przyszłych rodziców

Pierwsze dni, tygodnie po porodzie – czego się spodziewać? Z przyjemnością chcemy zaprosić przyszłych rodziców na darmowe warsztaty organizowane przez Świadomą Mamę 23/05/2019 w Starym Browarze od godziny 16:00, na których będzie można spotkać się z naszą Panią Doktor neonatolog – Maliwną Kuźniak! Ambasadorką projektu jest znana aktorka i aktywna mama – Paulina Holtz. To właśnie Pani Paulina Holtz przeprowadzi z […]

13.05.2019
Czytaj
Promocja na suplementy Health Labs Care w neoMedica!

W trosce o zdrowie naszych pacjentów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę – promocję na suplementy diety Health Labs Care! Suplementy Health Labs Care są częścią naszego holistycznego podejścia do opieki zdrowotnej. Suplementacja na co dzień jest istotnym elementem wsparcia dla Twojego organizmu, obok konsultacji ze specjalistami. Produkty Health Labs Care zostały zaprojektowane, aby sprostać kompleksowym potrzebom zdrowotnym […]

04.12.2023
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę