Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Łukasz Kubaszewski
dr hab. n. med., prof. UM

Doktor hab. n. med. Łukasz Kubaszewski, prof. UM – ukończył studia medyczne w roku 1999 na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, a w roku 2006 tamże obronił doktorat. Tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i narządu ruchu zdobył w roku 2008. W 2015 roku doktor Kubaszewski uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego. Brał udział w licznych seminariach i szkoleniach: we Francji Stypendium GICD Europe w zakresie nowoczesnych technik leczenia schorzeń kręgosłupa, w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na sympozjach w Polsce wygłosił referaty i odczyty dotyczące schorzeń degeneratywnych układu kostnego.
Doktor Kubaszewski pełnił funkcję ordynatora oddziału ortopedycznego w Śremie, pracował jako konsultant w Klinice i Poliklinice Neuroortopedii i Neurologii, Instytutu Reumatologii im. E. Reicher w Warszawie, a od roku 2013 jest pracownikiem Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu , koordynując pracę zespołu lekarskiego zajmującego się chirurgią kręgosłupa.

Dr n. med. Kubaszewski, prof. UM jest nauczycielem akademickim. Bierze udział w wielu międzynarodowych projektach i badaniach klinicznych, opracował własne techniki leczenia operacyjnego nowotworów pierwotnych kości krzyżowej . Filozofia działania doktora to możliwość dokonania wraz z pacjentem wyboru adekwatnej procedury do typu oraz etapu schorzenia.

W dniu 26.08.2020 roku Senat Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu pozytywnie zaopiniował wniosek w sprawie zatrudnienia dr hab. n. med. Łukasza Kubaszewskiego na stanowisku profesora uczelni.

Doktor Kubaszewski wykonuje leczenie zachowawcze i operacyjne:

 • idiopatycznych skolioz młodzieńczych
 •  choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego
 • nowotworów pierwotnych i przerzutowych w obrębie kręgosłupa w tym:
  – usunięcie trzonu kręgu z zastosowaniem protezy trzonu kręgu
  – resekcji kości krzyżowej
 • zespołów bólowych w przebiegu zmian zwyrodnieniowych
 • deformacji kręgosłupa w przebiegu zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej
 • kręgozmyków,
 • złamań urazowych
 • złamań w przebiegu osteoporozy

Ponadto dr n. med, Kubaszewski, prof. UM wykonuje zabiegi endoskopowe w obrębie kręgosłupa, które należą do najnowocześniejszych metod operacyjnych.

Umów wizytę u specjalisty.
Umów się

Powiązane artykuły

29.09.2022
Pionierski zabieg w Polsce wykonany przez dr hab. n. med., prof. UM Ł. Kubaszewskiego!

W poznańskiej Klinice Ortopedii Kręgosłupa mieszczącej się w szpitalu im. Degi we wrześniu pierwszy raz w Polsce zastosowano nowatorską metodą leczenia chorób kręgosłupa – UBE (Unilateral Biportal Endoscopy). Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ w zabiegu uczestniczył jeden z naszych lekarzy ortopedów, a zarazem kierownik tamtejszej kliniki dr hab. n. med., prof. UM Łukasz Kubaszewski. Jak poinformował […]

Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę