Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Jak wybrać lekarza rodzinnego?

Wybór lekarza rodzinnego to trudna decyzja. W każdym mieście jest wiele gabinetów oraz poradni POZ, które oferują pacjentowi swoje usługi. Jednak na którą się zdecydować, na co zwrócić uwagę i kogo wybrać?

Jak znaleźć swojego lekarza rodzinnego?

Pacjenci często zgłaszają się do nas, mówiąc „nie mam lekarza pierwszego kontaktu – co robić”. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest pójść tam, gdzie znajduje się przychodnia lekarza rodzinnego w Poznaniu i złożyć deklarację. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wybór lekarza rodzinnego oraz poradni POZ nie jest łatwy dla pacjenta. W końcu to lekarz rodzinny jest też lekarzem pierwszego kontaktu czyli osobą, do której zgłasza się pacjent, gdy zaczyna chorować. Musi więc być to osoba, na której pacjent może polegać oraz miejsce, w którym dobrze się czuje.

Poznaj ofertę: Lekarz rodzinny Poznań NFZ

Jak wybrać lekarza POZ?

Przy wyborze lekarza rodzinnego pacjent musi zwrócić uwagę na kilka kwestii. Zatem jak wybrać lekarza rodzinnego?

▶️ Sprawdź kiedy jest czynna poradnia lekarza rodzinnego oraz w jakich godzinach odbywają się wizyty w POZ. Poradnia lekarza POZ Poznań neoMedica oferuje pacjentom wizyty u lekarza rodzinnego w różnych godzinach – zarówno rano i jak i popołudniu.

Ponadto rejestracja w placówce jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00, tak aby każdy pacjent mógł załatwić swoje sprawy w dogodnym czasie.

Jak złożyć deklarację POZ przez Internetowe Konto Pacjenta?

▶️ Zanim złożysz deklarację, poczytaj kim jest wybrany przez Ciebie lekarz rodzinny – jakie ma kwalifikacje, w czym się specjalizuje, jakie ma doświadczenie. Przychodnia lekarza rodzinnego NFZ znajdująca się w neoMedica udostępnia wszystkie te informacje na swojej stronie – koniecznie tam zajrzyj!

▶️ Zapytaj w placówce o usługi dostępne dla pacjentów POZ – to ważne, byś większość świadczeń mógł zrealizować w jednym miejscu. Tak właśnie jest w neoMedica Poznań. W naszej placówce obok gabinetu lekarza rodzinnego znajdziesz też punkt pobrań, gdzie wykonasz badania krwi, będziesz mieć możliwość wykonania badania EKG oraz badania USG. Jeśli lekarz zleci Ci pobranie krwi w domu lub wykonanie badania RTG – personel medyczny powie Ci jak i gdzie możesz wykonać te usługi.

▶️Kolejna ważna rzeczy – w jakiej formie pacjenci mogą załatwiać swoje sprawy? Każda poradnia lekarza rodzinnego Poznań oferuje wizyty stacjonarne, teleporady czy wizyty domowe. W neoMedica możesz też w wygodny sposób zgłosić zapotrzebowanie na receptę na stałe leki czy inne artykuły medyczne. Nie musisz biegać z kartką czy umawiać wizyty – zrób to telefonicznie lub mailowo. Kod e-recepty otrzymasz smsem, gdy tylko będzie gotowa.

▶️Dowiedz się jak umówić się do lekarza rodzinnego – to ważne, jeśli chcesz uniknąć stania w długiej kolejce i czekania na numerek. W neoMedica wizyty umawiamy zarówno osobiście jak i telefonicznie. Poradnia lekarza rodzinnego oferuje pacjentom również zapis do lekarza rodzinnego online.

Przychodnia lekarza rodzinnego Poznań – na co zwrócić uwagę?

Oprócz wyboru lekarza POZ ważna jest też przychodnia czyli miejsce, w którym będą udzielane Twoje świadczenia.

Ważne, aby było to miejsce bez barier. Podjazd dla wózków inwalidzkich, winda, wystarczająca ilość miejsc siedzących w poczekalni – w neoMedica to standard. Oprócz kontaktu telefonicznego udostępniamy też drogę kontaktu e-mail – szczególnie z myślą o osobach słabosłyszących oraz głuchoniemych.

Koniecznie sprawdź w jakich godzinach jest czynna rejestracja w wybranej przez Ciebie poradni. Większość spraw takich jak termin wizyty, zgłoszenie zapotrzebowania na leki czy informacja o usługach będziesz załatwiać z personelem rejestracji. Ważne, aby dostęp do kontaktu z przychodnią nie kolidował z innymi Twoimi obowiązkami np. z pracą. Z tego powodu rejestracja w Centrum Medycznym neoMedica jest czynna od 7:00 do 20:00.

Jak zapisać się do lekarza rodzinnego?

Lekarz rodzinny Poznań – czy już wybrałeś?

Pamiętaj, że lekarz rodzinny jest specjalistą, z którym będziesz miał najczęściej kontakt. Musi być to osoba, która zasługuje na Twoje zaufanie. Jeśli wybrałeś już swoją przychodnię POZ – sprawdź jak złożyć deklarację wyboru lekarza rodzinnego.

Poradnia lekarza rodzinnego Poznań neoMedica – zapraszamy do składania deklaracji.

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę