dr n. med. Andrzej Sieńko Kardiolog Poznań | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Andrzej Sieńko
dr n. med.

Doktor Sieńko specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – echokardiografii, elektrokardiografii oraz  próbach wysiłkowych.

Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Po skończonych studiach zaczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta, a kolejnie adiunkta.

Podczas pracy w II Klinice Kardiologii kierował Oddziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej – będąc Kierownikiem Pracowni Echokardiografii.

Doktor Sieńko poszerzał swoją wiedzę medyczną oraz wzbogacał doświadczenia na dwóch, półrocznych stażach zagranicznych w Austrii i Niemczech – odpowiednio w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg oraz w Herz Zenter w Marburgu. Staże koncentrowały się na zagadnieniach z zakresu echokardiografii.

Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Głównymi zainteresowaniami klinicznymi Doktora są: nadciśnienie tętnicze i echokardiografia.

Dr n. med. A. Sieńko nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez częste uczestnictwo w zagranicznych warsztatach echokardiografiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, m. in. w Wielkie Brytanii, Holandii, Włoszech i Francji. W Polsce ukończył kilkanaście staży echokardiogaficznych. Przeprowadził wiele kursów i szkoleń dla lekarzy z zakresu echokardiografii.

Doktor Sieńko zdobył stopień doktora nauk medycznych z obszaru kardiologii na temat: ,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”.

Publikacje naukowe Doktora można znaleźć w polskich i zagranicznych czasopismach – jest autorem 34 prac naukowych przede wszystkim z obszaru echokardiografii.

Doktor Sieńko jest też współautorem znanego podręcznika od redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed: „Echokardiografia obciążeniowa”.

Diagnostyka i leczenie chorób:

  • nadciśnienie tętnicze
  • niewydolność serca
  • choroba niedokrwienna serca
  • zaburzenia rytmu serca
  • wady serca
  • kardiomiopatia
  • niewydolność serca
  • zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia).

Wykonywane badania i zabiegi:

Umów wizytę u specjalisty.
Umów się

Powiązane artykuły

09.11.2022
Czy powinno się wykonać badanie ECHO serca po przebytym Covid-19?

Czy powinno się wykonać badanie ECHO serca po przebytym Covid-19? ECHO jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza, że wykorzystuje echo ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla osób w każdym wieku nawet noworodków. Badanie ECHO serca jest głównym narzędziem wykorzystywanym w celu diagnostyki kardiologicznej. Choroba Covid-19 czyli zakażenie wirusem SARS-COV-2 powoduje tzw. burzę cytokinową czyli uwalnianie […]

Czytaj
25.10.2022
Kiedy powinno się wykonać badanie holter EKG?

Czym jest badanie holter EKG ? Badanie holter EKG to badanie, które mierzy czynność serca w długiej perspektywie czasu np. w ciągu 24h, 48h czy także 72h. Badanie ocenia pracę serca w przekroju dobowym także w trakcie snu. Badanie holterowskie pozwala ocenić zmianę pracy serca czy pozwala wykryć inne zaburzenia. Kiedy wykonać badanie holter EKG? […]

Czytaj
13.10.2022
Jak leczyć nadciśnienie?

Czym jest nadciśnienie tętnicze? Nadciśnienie tętnicze jest bardzo rozpowszechnioną chorobą w naszym społeczeństwie. Około 25% ludności Polski choruje na nadciśnienie tętnicze. Część populacji nawet o tym nie wie, że ma rozwinięta chorobę nadciśnieniową. To choroba charakteryzująca się podwyższonym ciśnieniem krwi. Jak leczyć nadciśnienie? Leczenie nadciśnienia możemy podzielić na dwie części: część niefarmakologiczna – ta część, […]

Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę