dr n. med. Andrzej Sieńko Kardiolog Poznań | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Andrzej Sieńko
dr n. med.

Doktor Sieńko specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – echokardiografii, elektrokardiografii oraz  próbach wysiłkowych.

Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Po skończonych studiach zaczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta, a kolejnie adiunkta.

Podczas pracy w II Klinice Kardiologii kierował Oddziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej – będąc Kierownikiem Pracowni Echokardiografii.

Doktor Sieńko poszerzał swoją wiedzę medyczną oraz wzbogacał doświadczenia na dwóch, półrocznych stażach zagranicznych w Austrii i Niemczech – odpowiednio w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg oraz w Herz Zenter w Marburgu. Staże koncentrowały się na zagadnieniach z zakresu echokardiografii.

Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Głównymi zainteresowaniami klinicznymi Doktora są: nadciśnienie tętnicze i echokardiografia.

Dr n. med. A. Sieńko nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez częste uczestnictwo w zagranicznych warsztatach echokardiografiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, m. in. w Wielkie Brytanii, Holandii, Włoszech i Francji. W Polsce ukończył kilkanaście staży echokardiogaficznych. Przeprowadził wiele kursów i szkoleń dla lekarzy z zakresu echokardiografii.

Doktor Sieńko zdobył stopień doktora nauk medycznych z obszaru kardiologii na temat: ,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”.

Publikacje naukowe Doktora można znaleźć w polskich i zagranicznych czasopismach – jest autorem 34 prac naukowych przede wszystkim z obszaru echokardiografii.

Doktor Sieńko jest też współautorem znanego podręcznika od redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed: „Echokardiografia obciążeniowa”.

Diagnostyka i leczenie chorób:

  • nadciśnienie tętnicze
  • niewydolność serca
  • choroba niedokrwienna serca
  • zaburzenia rytmu serca
  • wady serca
  • kardiomiopatia
  • niewydolność serca
  • zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia).

Wykonywane badania i zabiegi:

Umów wizytę u specjalisty.
Umów się

Powiązane artykuły

25.02.2020
Choroby kardiologiczne Polek – sprawdź co Ci grozi!

Choroby układu krążenia są najważniejszą przyczyną umieralności Polaków. Od lat statystyki są niezmienne – blisko połowa wszystkich zgonów w naszym kraju spowodowana jest chorobami serca! Nadal jednak przypisujemy je bardziej mężczyznom, niż kobietom. Kobiety w Polsce mają małą świadomość tego, jak bardzo są zagrożone. Codziennie umiera około 250 kobiet w Polsce. Co trzecia z nich […]

Czytaj
05.09.2019
Doktor Sieńko na Światowym Kongresie Kardiologicznym 2019

W Paryżu odbył się Światowy Kongres Kardiologiczny (World Congress of Cardiology) połączony z kongresem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (European Society of Cardiology – ESC) 2019. Kongres to najważniejsze i największe tego typu wydarzenie, skupiające wokół siebie najlepszych specjalistów z dziedziny kardiologii na świecie. Edycja 2019 zgromadziła międzynarodowe towarzystwo ponad 30 000 specjalistów kardiologii, którzy uczestniczyli w […]

Czytaj
26.02.2019
Lekarze alarmują – większość dorosłych Polaków jest zagrożona hipercholesterolemią – sprawdź!

Hipercholesterolemia jest to choroba wywołana zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi człowieka. Choroba sama w sobie jest groźna i niestety może powodować szereg bardzo poważnych powikłań. Według analiz epidemiologicznych w latach 2013-2014 hipercholesterolemia dotykała ponad 70% dorosłych mężczyzn i ponad 64% dorosłych kobiet w Polsce. Przerażający jest też fakt, że wśród osób chorych, tylko niewielka […]

Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę