dr n. med. Andrzej Sieńko Kardiolog Poznań | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Andrzej Sieńko
dr n. med.

Doktor Sieńko specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – echokardiografii, elektrokardiografii oraz  próbach wysiłkowych.

Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Po skończonych studiach zaczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta, a kolejnie adiunkta.

Podczas pracy w II Klinice Kardiologii kierował Oddziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej – będąc Kierownikiem Pracowni Echokardiografii.

Doktor Sieńko poszerzał swoją wiedzę medyczną oraz wzbogacał doświadczenia na dwóch, półrocznych stażach zagranicznych w Austrii i Niemczech – odpowiednio w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg oraz w Herz Zenter w Marburgu. Staże koncentrowały się na zagadnieniach z zakresu echokardiografii.

Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Głównymi zainteresowaniami klinicznymi Doktora są: nadciśnienie tętnicze i echokardiografia.

Dr n. med. A. Sieńko nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez częste uczestnictwo w zagranicznych warsztatach echokardiografiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, m. in. w Wielkie Brytanii, Holandii, Włoszech i Francji. W Polsce ukończył kilkanaście staży echokardiogaficznych. Przeprowadził wiele kursów i szkoleń dla lekarzy z zakresu echokardiografii.

Doktor Sieńko zdobył stopień doktora nauk medycznych z obszaru kardiologii na temat: ,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”.

Publikacje naukowe Doktora można znaleźć w polskich i zagranicznych czasopismach – jest autorem 34 prac naukowych przede wszystkim z obszaru echokardiografii.

Doktor Sieńko jest też współautorem znanego podręcznika od redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed: „Echokardiografia obciążeniowa”.

Diagnostyka i leczenie chorób:

  • nadciśnienie tętnicze
  • niewydolność serca
  • choroba niedokrwienna serca
  • zaburzenia rytmu serca
  • wady serca
  • kardiomiopatia
  • niewydolność serca
  • zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia).

Wykonywane badania i zabiegi:

Umów wizytę u specjalisty.
Umów się

Powiązane artykuły

30.09.2022
Na czym polega badanie ECHO serca?

ECHO serca – na czym polega badanie? Echokardiografia, czyli badanie ECHO serca jest bardzo popularne w dziedzinie kardiologii. Służy m.in. do oceny przepływów wewnątrzsercowych (doppler), oceny kurczliwości mięśnia sercowego czy także oceny przepływu krwi serca i wad serca. ECHO jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza, że wykorzystuje echo ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla osób […]

Czytaj
28.09.2022
Jakie badania może wykonać kardiolog na wizycie?

Jakie badania może wykonać kardiolog na wizycie? Podczas wizyty kardiologicznej w pierwszej kolejności kardiolog przeprowadza wywiad z Pacjentem dotyczący jego stanu zdrowia. Następnie wykonywane jest badanie przedmiotowe za pomocą stetoskopu oraz pomiar ciśnienia. W zależności od potrzeb Pacjenta i uzyskanych informacji w trakcie wizyty kardiologicznej kardiolog wykonuje badania nieinwazyjne. Co to są badania kardiologiczne nieinwazyjne? […]

Czytaj
26.09.2022
Kiedy powinno się zgłosić do kardiologa?

Kardiolog – kiedy należy umówić się na wizytę? Do kardiologa powinno się zgłosić w sytuacji, kiedy występują objawy, które niepokoją Pacjenta. Nawet w sytuacji gdy są to objawy błahe takie jak ból w klatce piersiowej, uczucie dławienia, przemęczenie czy także uczucie przyspieszonego bicia serca. Nie należy również lekceważyć takich objawów jak bóle głowy, zaczerwienienie twarzy […]

Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę