Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Andrzej Sieńko
dr n. med.

Doktor Sieńko specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – echokardiografii, elektrokardiografii oraz  próbach wysiłkowych.

Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Po skończonych studiach zaczął pracę w II Klinice Kardiologii, gdzie początkowo pełnił funkcję asystenta, a kolejnie adiunkta.

Podczas pracy w II Klinice Kardiologii kierował Oddziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej – będąc Kierownikiem Pracowni Echokardiografii.

Doktor Sieńko poszerzał swoją wiedzę medyczną oraz wzbogacał doświadczenia na dwóch, półrocznych stażach zagranicznych w Austrii i Niemczech – odpowiednio w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg oraz w Herz Zenter w Marburgu. Staże koncentrowały się na zagadnieniach z zakresu echokardiografii.

Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Głównymi zainteresowaniami klinicznymi Doktora są: nadciśnienie tętnicze i echokardiografia.

Dr n. med. A. Sieńko nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez częste uczestnictwo w zagranicznych warsztatach echokardiografiograficznych organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, m. in. w Wielkie Brytanii, Holandii, Włoszech i Francji. W Polsce ukończył kilkanaście staży echokardiogaficznych. Przeprowadził wiele kursów i szkoleń dla lekarzy z zakresu echokardiografii.

Doktor Sieńko zdobył stopień doktora nauk medycznych z obszaru kardiologii na temat: ,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”.

Publikacje naukowe Doktora można znaleźć w polskich i zagranicznych czasopismach – jest autorem 34 prac naukowych przede wszystkim z obszaru echokardiografii.

Doktor Sieńko jest też współautorem znanego podręcznika od redakcją prof. dr hab. Hanny Szwed: „Echokardiografia obciążeniowa”.

Diagnostyka i leczenie chorób:

  • nadciśnienie tętnicze
  • niewydolność serca
  • choroba niedokrwienna serca
  • zaburzenia rytmu serca
  • wady serca
  • kardiomiopatia
  • niewydolność serca
  • zaburzenia lipidowe (hipercholesterolemia).

Wykonywane badania i zabiegi:

Umów wizytę u specjalisty.
Umów się

Dr n. med. Andrzej Sieńko jest profesjonalnym członkiem  ESC (Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne):

Powiązane artykuły

21.08.2023
Aktywność fizyczna a badania kardiologiczne – wywiad z kardiologiem dr n. med. A. Sieńko!

Kardiolog dr n. med. A. Sieńko ostatnio udzielił wywiadu dla Radia Poznań dotyczący profilaktycznych badań kardiologicznych przed wykonywaniem aktywności fizycznej. Wywiad udzielony został w związku z organizowanym poznańskim maratonem. Audycje „Bez zadyszki” z udziałem dr n. med. możesz odsłuchać poniżej. Badania profilaktyczne przed aktywnością fizyczną Jak zaleca kardiolog dr n. med. Andrzej Sieńko przed aktywnością […]

Czytaj
20.06.2023
Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego – wizyta u kardiologa!

Czy wiesz, że warunkiem przystąpienia do wszystkich zabiegów operacyjnych jest okazanie specjalnego zaświadczenia od kardiologa, które zakwalifikuje Cię do zabiegu? Może to wynikać z różnych przyczyn – czasami o konieczności kwalifikacji przez kardiologa decyduje stan pacjenta np. obciążenie chorobami sercowymi, a w innych przypadkach może być to podyktowane ryzykiem wynikającym z zabiegu. Czym jest kwalifikacja […]

Czytaj
09.11.2022
Czy powinno się wykonać badanie ECHO serca po przebytym Covid-19?

Czy powinno się wykonać badanie ECHO serca po przebytym Covid-19? ECHO jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza, że wykorzystuje echo ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla osób w każdym wieku nawet noworodków. Badanie ECHO serca jest głównym narzędziem wykorzystywanym w celu diagnostyki kardiologicznej. Choroba Covid-19 czyli zakażenie wirusem SARS-COV-2 powoduje tzw. burzę cytokinową czyli uwalnianie […]

Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę