Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Czy powinno się wykonać badanie ECHO serca po przebytym Covid-19?

Czy powinno się wykonać badanie ECHO serca po przebytym Covid-19?

ECHO jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza, że wykorzystuje echo ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla osób w każdym wieku nawet noworodków. Badanie ECHO serca jest głównym narzędziem wykorzystywanym w celu diagnostyki kardiologicznej. Choroba Covid-19 czyli zakażenie wirusem SARS-COV-2 powoduje tzw. burzę cytokinową czyli uwalnianie dużej ilości czynników zapalnych, które mogą uszkadzać wiele narządów. Jednym z nich jest serce, w związku z czym może dochodzić do wszelkiego rodzaju powikłań kardiologicznych takich jak:

☑️ nasilenie choroby wieńcowej

☑️ wystąpienie zaburzeń rytmu serca

☑️ ból w klatce piersiowej

☑️ możliwość wystąpienia zapalenia serca mięśniowego.

Badanie echokardiograficzne powinno być przeprowadzone u każdego Pacjenta, który ma jakiekolwiek dolegliwości po przebyciu Covid-19.

[Sprawdź naszą ofertę: Kardiolog Poznań]

Kiedy należy wykonać badanie ECHO serca?

Wykonanie badania ECHO serca rekomendowane jest w takich dolegliwościach:

☑️ zaburzenia rytmu serca,

☑️ wady serca,

☑️ choroby naczyń,

☑️ nadciśnienie tętnicze,

☑️ zapalenie mięśnia sercowego.

Sprawdź nasz najnowszy materiał:

 

Skorzystaj z porady kardiologicznej:

 

Andrzej Sieńko

dr n. med.

UMÓW WIZYTĘ

 

 

 

 

Instagramowa zabawa z Health Labs Care!

Drodzy Pacjenci, informujemy, że na naszym profilu Instagramowym @neomedica_centrummedyczne odbywa się zabawa z Health Labs Care, gdzie możesz wygrać zestaw suplementów diety! Wystarczy skomentować post w którym informujemy o Zabawie! Zapraszamy! Poniżej znajdziesz regulamin konkursu: REGULAMIN KONKURSU NA INSTAGRAMIE § 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Organizatorem zabawy na Instagramie jest Centrum Medyczne neoMedica, z siedzibą na […]

24.10.2022
Czytaj
Profilaktyka 40 PLUS – wykaz placówek Poznań

Profilaktyka 40 PLUS – wykaz placówek Poznań Jeśli jesteś w wieku 40 lat lub starszy, możesz skorzystać z BEZPŁATNYCH  badań laboratoryjnych w ramach NFZ. W neoMedica w Poznaniu przy ul. Świetlanej 25 na Grunwaldzie oferujemy możliwość przeprowadzenia badań w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. NIE MUSISZ się wcześniej rejestrować wystarczy, że przyjdziesz w godzinach otwarcia […]

18.07.2023
Czytaj
Dlaczego w neoMedica Dzień Kobiet świętuje się szczególnie?

Dzień Kobiet świętuje 8 marca cały świat, dlaczego dla nas jest to szczególne święto? Ponieważ zdecydowana większość pacjentów i lekarzy w neoMedica to kobiety. Mało tego! Zarząd naszego Centrum Medycznego tworzą kobiety oraz personel pozamedyczny, pielęgniarki i położne stanowi płeć damska! Szczegóły obrazuje poniższa infografika:  

08.03.2019
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę