Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Na czym polega badanie ECHO serca?

ECHO serca – na czym polega badanie?

Echokardiografia, czyli badanie ECHO serca jest bardzo popularne w dziedzinie kardiologii. Służy m.in. do oceny przepływów wewnątrzsercowych (doppler), oceny kurczliwości mięśnia sercowego czy także oceny przepływu krwi serca i wad serca. ECHO jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza, że wykorzystuje echo ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla osób w każdym wieku nawet noworodków. 

Kiedy należy wykonać badanie ECHO serca?

Wykonanie badania ECHO serca rekomendowane jest w takich dolegliwościach:

  • zaburzenia rytmu serca,
  • wady serca,
  • choroby naczyń,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zapalenie mięśnia sercowego.

Najważniejszą częścią w leczeniu chorób kardiologicznych jest profilaktyka. Podstawowe badania kardiologiczne takie jak ECHO serca, badanie EKG czy pomiar ciśnienia tętniczego są badaniami bezpiecznymi, nieinwazyjnymi  i bezbolesnymi. Podczas wizyty kardiologicznej lekarz kardiolog może zlecić także  wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych odpowiednich dla wieku pacjenta i jego stanu zdrowia.

[Sprawdź naszą ofertę: Kardiolog Poznań]

Pamiętaj! Wczesne wykrycie schorzeń kardiologicznych może uchronić pacjenta przed ich niebezpiecznymi konsekwencjami, takimi jak zawał serca!

[Sprawdź naszą ofertę: echo serca Poznań]

Autorem artykułu jest dr n. med. Andrzej Sieńko

Sprawdź nasz najnowszy materiał i dowiedz się jak przebiega badanie ECHO serca:

Skorzystaj z porady kardiologicznej:

 

Andrzej Sieńko

dr n. med.

UMÓW WIZYTĘ

 

 

 

 

 

 

Profilaktyka 40 PLUS – wykaz placówek Poznań

Profilaktyka 40 PLUS – wykaz placówek Poznań Jeśli jesteś w wieku 40 lat lub starszy, możesz skorzystać z BEZPŁATNYCH  badań laboratoryjnych w ramach NFZ. W neoMedica w Poznaniu przy ul. Świetlanej 25 na Grunwaldzie oferujemy możliwość przeprowadzenia badań w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. NIE MUSISZ się wcześniej rejestrować wystarczy, że przyjdziesz w godzinach otwarcia […]

18.07.2023
Czytaj
Dlaczego w neoMedica Dzień Kobiet świętuje się szczególnie?

Dzień Kobiet świętuje 8 marca cały świat, dlaczego dla nas jest to szczególne święto? Ponieważ zdecydowana większość pacjentów i lekarzy w neoMedica to kobiety. Mało tego! Zarząd naszego Centrum Medycznego tworzą kobiety oraz personel pozamedyczny, pielęgniarki i położne stanowi płeć damska! Szczegóły obrazuje poniższa infografika:  

08.03.2019
Czytaj
Nowość! Rusza sklep internetowy neoMedica | Kup badanie online!

Drodzy Pacjenci! Nowość w neoMedica!  Z radością prezentujemy Wam naszą niespodziankę – sklep internetowy neoMedica! Zakupisz w nim badania laboratoryjne, pakiety badań laboratoryjnych oraz testy genetyczne. Kupisz wszystko online, a potem wystarczy, że odwiedzisz nas i nasz punkt pobrań, by je wykonać. Po wizycie w punkcie pobrań otrzymasz specjalny kod, dzięki któremu wyniki badań pobierzesz […]

18.10.2023
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę