Już w neoMedica! Test genetyczny VeniSafe! - neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Już w neoMedica! Test genetyczny VeniSafe!

Drodzy Pacjenci! Przychodzimy do Was z nowością! Już teraz możesz wykonać badanie genetyczne VeniSafe – badanie oceniające ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej  w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu!

Czym jest żylna choroba zakrzepowo-zatorowa?

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa charakteryzuje się powstawaniem skrzepów krwi w żyłach, w wyniku których przepływ w żyłach jest utrudniony bądź nawet niemożliwy. Mimo, że choroba daje wiele objawów, często bywa bagatelizowana. Brak leczenia może jednak powodować bardzo poważne skutki dla zdrowia. Obecnie choroba ta zajmuje trzecie miejsce wśród najczęściej wykrywanych chorób sercowo-naczyniowych na świecie. 

Do objawów żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej zalicza się:

 • obrzęki oraz bóle kończyn,
 • ból w klatce piersiowej,
 • drętwienie kończyn,
 • trudności w “złapaniu oddechu”.

Co wpływa na powstanie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej?

Czynniki poza genetyczne to np.: 

 • ciąża,
 • doustna antykoncepcja,
 • operacje,
 • otyłość,
 • palenie papierosów,
 • urazy kończyn dolnych.

Czynniki genetyczne są z kolei od nas niezależne – nie mamy wpływu na to czy posiadamy dany czynnik czy też nie. Test VeniSafe może przebadać aż 5 wariantów genetycznych, które mają bardzo wyraźny wpływ na rozwój żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

 

Dlaczego ważne jest wykrywanie predyspozycji genetycznych?

Test VeniSafe daje możliwość wykrycia czynników genetycznych, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na żylną chorobę zakrzepowo-zatorową. Dzięki temu możemy świadomie wpływać na czynniki poza genetyczne. W jaki sposób?

 • Wybór odpowiedniej metody antykoncepcji – przyjmowanie dwuskładnikowych metod antykoncepcji zwiększa ilość czynników powodujących krzepnięcie krwi, a obniża ilość czynników hamujących. Jeśli u danej pacjentki występują zarówno czynniki genetyczne jak i poza genetyczne warunkujące powstawanie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej to ryzyko zachorowania wzrasta nawet 35 razy. 
 • Wykonanie testu VeniSafe pomoże specjaliście z dziedziny ginekologii dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji dla swojej pacjentki.
 • Ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej jest również wyższe u kobiety ciężarnej. Według szacunków choroba ta może być przyczyną śmierci nawet u 10% matek. Test VeniSafe umożliwi wcześniejsze rozpoznanie czynników genetycznych, które predysponują do wystąpienia choroby, a to z kolei da możliwość wdrożenia odpowiedniej profilaktyki bądź leczenia.
 • Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) – stosowanie HTZ u zdrowych kobiet podczas menopauzy zwiększa ryzyko zachorowania na żylną chorobę zatorowo-zakrzepową nawet 4-krotnie. Wykonanie testu VeniSafe pomoże w wyborze najodpowiedniejszej oraz bezpiecznej metody HTZ.
 • Odległe podróże – długie siedzenie, brak ruchu, obniżone ciśnienie w kabinie to niedogodności, z którymi mamy do czynienia podczas długiego lotu. To również zwiększa ryzyko wystąpienia żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej.  Uzyskanie wyników z testu VeniSafe pomoże zidentyfikować czynniki genetyczne i umożliwi wdrożenie odpowiedniej profilaktyki przed podróżą.

Nie czekaj! Zbadaj się już dziś! Twoje zdrowie jest dla Nas najważniejsze!

Już w neoMedica! Test genetyczny VeniSafe!

Drodzy Pacjenci! Przychodzimy do Was z nowością! Już teraz możesz wykonać badanie genetyczne VeniSafe – badanie oceniające ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej  w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu! Czym jest żylna choroba zakrzepowo-zatorowa? Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa charakteryzuje się powstawaniem skrzepów krwi w żyłach, w wyniku których przepływ w żyłach jest utrudniony bądź nawet niemożliwy. Mimo, że […]

09.09.2022
Czytaj
Przedłużamy promocję na test NIFTY PRO! Tylko w październiku!

Drogie Pacjentki! Na Waszą prośbę przedłużamy akcję promocyjną na badanie genetyczne NIFTY PRO. Już w październiku cena badania wynosi 2289zł! Promocja obowiązuje do końca października. Każda Pacjentka, która w październiku zdecyduje się wykonać test NIFTY PRO zaoszczędzi 61 zł a także otrzyma voucher na badania laboratoryjne o wartości 100zł. Test genetyczny NIFTY PRO można wykonać […]

04.10.2022
Czytaj
neoMedica – PLACÓWKA PRZYJAZNA PACJENTOWI

W neoMedica mamy kolejny powód do dumy! Otrzymaliśmy właśnie certyfikat PLACÓWKA PRZYJAZNA PACJENTOWI 2018 przyznany przez portal ZnanyLekarz.pl Dlaczego jest to dla nas tak ważne i satysfakcjonujące? Ponieważ certyfikaty przyznawane są placówkom medycznym, które w minionym 2018 roku, otrzymały najwięcej pozytywnych opinii od swoich Pacjentów na portalu znanylekarz.pl Radość jest tym większa, że możemy się […]

13.02.2019
Czytaj
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę