Jesteś tu: Start » Oferta » Badania USG » USG narządu ruchu

USG narządu ruchu

  • prawidłowa ocena stanu mięśni, więzadeł oraz powierzchni stawowych
  • skuteczna pomoc przy zmianach pourazowych i zapalnych
  • możliwość odnalezienia trudnych do wykrycia ciał wolnych
  • szansa na różnicowanie rozrostu tkanek miękkich w obrębie kończyn z obrzękami,
  • szybkie wykrywanie torbieli, krwiaków, guzków lub tętniaków

neomedica rejestracja wizyty

  • USG dłoni znajduje ogromne zastosowanie w leczeniu urazów, obrzęków, zapaleń oraz zaburzeń czucia. Pozwala ocenić rozległość i lokalizację zmian oraz określić postępy leczenia. Badanie USG pozwala na ocenę rozległości i lokalizacji zmian patologicznych oraz diagnostykę zarówno pourazowych jak i chronicznych bólów nadgarstka.
  • USG stawu kolanowego odgrywa ogromną rolę w pourazowej ocenie kolana. Pozwala na wykluczenie uszkodzeń lub na ocenę ich rozległości w zakresie aparatu więzadłowego oraz ścięgien. USG umożliwia ustalenie przyczyn bólu stawu kolanowego, ograniczenie wyprostu czy zgięcia w stawie.
  • USG stawu ramiennego przeprowadza się celem zdiagnozowania bólu, ograniczeń ruchomości ewentualnie ograniczeń siły mięśniowej i zakresu ruchów w stawie. Ze względu na możliwość przeprowadzenia badania które pozwala na zobrazowanie poszczególnych składowych stawu w ruchu i prześledzenia ich wzajemnej interakcji jest to metoda pozwalająca na określenie w wyczerpujący sposób przyczyny większości powszechnie spotykanych stanów dyskomfortu często określanych szerokim pojęciem "bolesnego barku".
  • USG stawu łokciowego jest badaniem za pomocą którego można ocenić wysięk wewnątrzstawowy, ciała wolne, torbiele stany zapalne kaletek, zapalenie nadkłykci tzw. "łokieć tenisisty" i "łokieć golfisty", zespół kanału nerwu łokciowego jak również pozwala dokładnie ocenić uszkodzone struktury w wyniku urazu np. zerwanie ścięgna mięśnia trójgłowego i dwugłowego ramienia.
  • USG stawu skokowego i stopy  pozwala ustalić przyczyny dolegliwości i stopień uszkodzenia włókien oraz procesów naprawczych w obrębie więzadeł oraz ścięgien. Wszelkiego rodzaju patologie stawu skokowego i stopy dzięki badaniu USG i dokładnej diagnostyce skutecznie wpływają na leczenie Wskazaniem do wykonania USG mogą być pourazowe, zapalne i przeciążeniowe bóle okolicy stawu skokowego i stopy, jak również zaczerwienienia.Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty