Program wenerologiczny | neoMedica | Poznań
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Program wenerologiczny

badania krwi, badania krwi Poznań, badania laboratoryjne, punkt pobrań, badania z krwi, Poznań

Program wenerologiczny w neoMedica w Poznaniu – co zawiera?

Choroby weneryczne są zaliczane do chorób przenoszonych drogą płciową, w których do zakażania może dojść podczas kontaktu seksualnego i nie tylko. Stanowią uciążliwy problem wśród pacjentów. Ze względu na to, że choroby weneryczne najczęściej występują bezobjawowo lub skąpoobjawowo ich wykrycie jest w późnym stadium. Do chorób wenerycznych zaliczamy m.in.: kiłę, rzeżączkę, chlamydiozę czy opryszczkę narządów płciowych. W trosce o kompleksową opiekę nad pacjentem stworzyliśmy program wenerologiczny, który oprócz badań laboratoryjnych z krwi zawiera również konsultację u specjalisty. Po wykonaniu badań laboratoryjnych z krwi, które obejmuje pakiet wenerologiczny zostaną Państwo umówieni na konsultację wenerologiczną w naszym Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu.

Kiedy zrobić badanie na choroby weneryczne?

Specjaliści zalecają minimum raz w roku wykonać badania na choroby weneryczne u osób aktywnych seksualnie. Badania należy wykonać koniecznie w  przypadku kontaktów seksualnych z osobą zakażoną u której potwierdzono nosicielstwo bakterii/wirusa lub z osobą o niepewnym stanie zdrowia. Zaleca się również wykonanie badań u kobiet w ciąży lub u kobiet planujących ciąże.

Badania poza programem
499 zł
W programie oszczędzasz - aż 29 zł!
499 zł 470 zł

Program wenerologiczny zawiera:

1. Konsultację wenerologiczną

2. Pakiet 8 badań laboratoryjnych – „Pakiet wenerologiczny”:

  • HIV – badanie określa czy pacjent jest zakażony ludzkim wirusem niedoboru odporności,
  • VDRL – badanie określa czy pacjent choruje na kiłę,
  • Chlamydia trachomatis – jakościowo (Wykrywanie DNA metodą Real Time-PCR) – badanie moczu– badanie wskazuje czy pacjent jest zarażony chlamydią,
  • HCV przeciwciała – badanie potwierdza lub wyklucza zachorowanie na zapalenie wątroby typu C,
  • HSV IgM – badanie określa czy pacjent jest zakażony wirusem opryszczki,
  • AgHBs – badanie antygenu Hbs pozwala na zdiagnozowanie wirusowego zapalenia wątroby typu B,
  • OB – informuje czy w organizmie obecnie występuje stan zapalny,
  • CRP – białko ostrej fazy, które może informować o występującej w organizmie infekcji.

Przygotowanie: do badań krwi, które obejmuje pakiet, pacjent musi zjawić się na czczo + przynieść mocz do badania w pojemniczku na mocz z apteki.

Czas oczekiwania na wynik badania to maksymalnie 8 dni roboczych. W punkcie pobrań dostaną Państwo indywidualny kod, dzięki któremu wyniki będzie można sprawdzić i pobrać on-line. Przy wyniku badania na HIV konieczny jest odbiór osobisty w placówce neoMedica w Poznaniu.

Po otrzymaniu wszystkich wyników badań, które obejmuje pakiet należy umówić się na konsultację u specjalisty – zalecamy rejestracje wizyty nie wcześniej niż 8 dni roboczych od wykonania badań. 

Nasi lekarze

Dominik Mikiel
dr n. med.

Lekarz Dominik Mikiel zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Barbara Olszewska
lek.

Krąg szczególnych zainteresowań lek. Barbary Olszewskiej obejmuje przede wszystkim choroby tkanki łącznej oraz choroby zapalne skóry, takie jak toczeń rumieniowaty, twardzina ograniczona, łuszczyca, trądzik pospolity i różowaty oraz atopowe zapalenie skóry.

Zobacz także

470 zł
499 zł
Program wenerologiczny
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę