Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Test alergiczny ALEX i konsultacja alergologa Poznań

Panel alergiczny ALEX wykonywany w neoMedica w Poznaniu jest testem diagnostycznym, służącym do wykrywania alergii IgE zależnej na poziomie molekularnym. Wykonanie testu ALEX daje możliwość stworzenia indywidualnego profilu alergicznego pacjenta.

Dzięki wykonaniu powyższego testu, pacjent ma możliwość zdiagnozowania alergii na następujące alergeny: 

Kiedy wykonać test alergiczny ALEX?

Test ALEX jest skierowany przede wszystkim do osób u których występuje wielouczuleniowość – pacjent cierpi na alergię zarówno wziewne jak i pokarmowe. Wówczas istnieje ryzyko reakcji krzyżowych. Wskazaniem do testu jest też występowanie u pacjenta anafilaksji idiopatycznej, kiedy to przyczyna ciężkiej reakcji ogólnoustrojowej nie jest znana, a stan ten może zagrozić życiu pacjenta. Ponadto test ALEX jest oferowany również osobom, które z różnych przyczyn nie mogą przystąpić do diagnostyki testami skórnymi np. posiadają duże zmiany skórne czy przyjmują leki przeciwhistaminowe bądź sterydy.

Konsultacja alergologa

W Centrum Medycznym neoMedica pacjenci mają również szczególną możliwość skorzystania z panelu ALEX wraz z konsultacją specjalisty z dziedziny alergologii, współpracującym w tym zakresie z laboratorium ALAB.

Dzięki wybraniu wariantu testu ALEX wraz z konsultacją mają Państwo możliwość otrzymania wraz z wynikiem propozycję leczenia, zapobiegania występowania różnych reakcji oraz wykonania diagnostyki różnicującej objawy, jakie występują u pacjenta. Ponadto do wyniku dodana jest również ocena znaczenia klinicznego występujących u pacjenta przeciwciał IgE oraz ryzyka wystąpienia reakcji krzyżowych. W opisie konsultacji wyniku zawarte będą też wyjaśnienia dotyczące występujących objawów i dolegliwości.

Test alergiczny ALEX i konsultacja – cena:

Koszt wykonania badania – test alergiczny ALEX razem z zaleceniami alergologa w neoMedica w Poznaniu to 1550zł.

Cena obejmuje:

  • badanie z krwi – ALEX-Panel 295 Diagnostyka molekularna alergii
  • propozycja leczenia opracowana przez alergologa
Jak się przygotować do wykonania testu ALEX w neoMedica w Poznaniu?

Badanie polega na pobraniu próbki krwi od pacjenta. Do badania nie obowiązuje wcześniejsze przygotowanie. Pacjent nie musi być na czczo. Przed przystąpieniem do badania nie trzeba odstawiać leków przeciwhistaminowych oraz sterydowych.

Podczas wizyty personel medyczny przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, który będzie uwzględniony podczas konsultacji wyniku przez specjalistę. Opis konsultacji będzie stworzony zdalnie i otrzymają go Państwo wraz z wynikiem testu ALEX.

Czas oczekiwania na wynik testu ALEX w neoMedica w Poznaniu to około 17 dni roboczych.

Zobacz także:

1550 zł
Test ALEX z konsultacją alergologa
umów się
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę