Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Badania HOLTER Poznań

Holter_Holter dzieci_Badanie holterowskie_Holter EKG_Holter ciśnieniowy_Holter Poznań_Badanie holterem Poznań

Choroby serca diagnozowane mogą być na wiele sposobów. Do najbardziej popularnych, a także łatwo dostępnych badań kardiologicznych należą:

badania te wykonuje się w gabinecie lekarskim, podczas konsultacji lekarza kardiologa. Badania te badają chwilową pracę serca. Dla pełnej diagnostyki, a przede wszystkim dokładnego i długotrwałego monitorowania pracy serca lekarze kardiolodzy zalecają wykonanie badania HOLTER.

Badanie HOLTER – rodzaje

Wszystkie badania HOLTERA polegają na długotrwałym monitoringu pracy serca. Wyróżnia się 4 rodzaje badań HALTERA:

Badania HOLTER – czas trwania

W zależności od potrzeb diagnostycznych oraz zaleceń lekarza, wymienione typy badań HOLTERA można przeprowadzać w różnym wymiarze czasu trwania badania:

  • 24 godziny
  • 48 godzin
  • 72 godziny
  • 5 dni
  • 7 dni
  • 14 dni
  • a nawet 28 dni!

Badanie HOLTER na czym polega?

Badania HOLTER polegają na obserwacji pracy serca przez 24 godziny lub dłużej, bez przerw. W tym czasie Pacjent wykonuje wszelkie czynności dnia codziennego tj. wyjście do pracy, sprzątanie, wykonanie ćwiczeń fizycznych a także spanie. Na podstawie tak obszernego badania można wyeliminować zaburzenia pracy serca bądź wykryć jego konkretne schorzenia.

Ogromną zaletą badań HOLTER Poznań, jest diagnostyka zaburzeń pracy serca w warunkach domowych Pacjenta, bez konieczności hospitalizacji.

Pacjent otrzymuje aparat HOLTER EKG lub HOLTER CIŚNIENIOWY albo EVENT HOLTER założony w odpowiedni sposób przez wykwalifikowany personel neoMedica Poznań, do domu na określony czas – najczęściej 24 lub 48 godzin.

Pacjent nie musi wykonywać żadnych specjalnych procedur, powinien wykonywać codzienne, standardowe czynności, z wyjątkiem kąpania się – aparatów HOLTER nie można wkładać pod wodę! W tym czasie aparat HOLTER zbiera pomiary pracy serca Pacjenta.

Badanie holtera EKG i ciśnieniowego – wyniki

Po upływie czasu badania, Pacjent wraca do neoMedica Poznań i zwraca sprzęt z zapisem badania. Wyniki badań HOLTER Poznań otrzymuje po 3 dniach od momentu oddania aparatu na wskazany adres e-mail.

Badania HOLTER Poznań:

Holter EKG

Holter EKG 3 lub 12 – kanałowy, dostępne badania: 24 h, 48 h, 72h

Holter ciśnieniowy

Holter ciśnieniowy dostępny na 24 h, 48h, 72h

Badania HOLTER dla dzieci Poznań:

Holter EKG dla dzieci

Holter EKG 3 lub 12 – kanałowy od 12 roku życia dziecka.

Dostępne badania: 24 h, 48 h, 72h.

Holter ciśnieniowy dla dzieci

Holter ciśnieniowy od 7 roku życia dziecka jest dostępny na 24 h, 48h i 72h.

Pakiety i programy profilaktyczne

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę