Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Badanie BRCA2 Poznań

Badanie BRCA2

Celem wykonania badania genu BRCA2 jest wykrycie występujących w nim mutacji. Gen BRCA2 pełni w organizmie funkcję kodera białka biorącego udział w procesie naprawy DNA. Wykrywane mutacje mają związek z możliwością zachorowania na nowotwory piersi oraz jajnika.

Kiedy wykonać badanie BRCA2?

Głównym wskazaniem do wykonania badania BRCA2 jest występowanie dziedzicznych nowotworów piersi oraz jajników w rodzinie pacjenta. Ponadto badanie powinno się wykonywać też u pacjenta, u którego w rodzinie stwierdzono przypadek zachorowania na nowotwór piersi przed 50 rokiem życia.

Co ważne, badanie jest zalecane nie tylko kobietom, ale również mężczyznom, którzy także mogą chorować na raka piersi. Wykrycie podwyższonego ryzyka na zachorowanie, pozwala na objęcie pacjenta szczególną profilaktyką oraz zwiększa jego czujność, przez co zwiększa szansę na wczesne wykrycie ewentualnego nowotworu. W przypadku zachorowania, wynik będzie przydatny do dobrania odpowiedniego sposobu leczenia.

Wykonanie badanie genu BRCA2 jest rekomendowane także dla wszystkich pacjentek, u których potwierdzono zachorowanie na raka jajnika lub raka piersi.

Należy pamiętać, że niewykrycie mutacji w genie BRCA2 nie jest jednoznaczne z wykluczeniem możliwości zachorowania.

Badanie BRCA2 Poznań – cena

Wybierając zakup badań w naszym sklepie internetowym, klienci mają możliwość skorzystania z bardziej atrakcyjnych cen oraz częstych obniżek!

Regularnie aktualizowane promocje pozwalają na uzyskanie specjalnych rabatów na wybrane badania oraz pakiety badań. Badaj się regularnie!

Jak się przygotować do badania BRCA2?

Przygotowanie: badanie składa się z pobrania krwi. Do badania należy przystąpić na czczo, po całonocnym wypoczynku. Przed badaniem Pacjent będzie proszony o podpisanie zgody na wykonanie badania genetycznego. Do wykonania badanie nie jest wymagane skierowanie. Badanie jest wykonywane u osób pełnoletnich.

Czas oczekiwania na wynik badania to: 29 dni roboczych.

Uwaga! Podwyższony wynik badania zaleca się skonsultować ze specjalistą w poradni genetyki.

Jak dojechać?

Zobacz także:

270 zł
Badanie mutacji w genie BRCA2
Kup badanie
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę