USG płuc dzieci | Poznań | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

USG płuc dzieci Poznań

radiolog dziecięcy, badanie USG dzieci, USG dzieci Poznań

Na czym polega badanie USG płuc dla dzieci w neoMedica w Poznaniu?

Badanie ultrasonograficzne inaczej USG płuc to nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie, które pozwala zdiagnozować choroby płuc u dziecka. Dzięki badaniu USG płuc możemy rozpoznać m.in. zatorowość płucną, zmiany zapalne w płucach czy także obrzęk płuc. Badanie diagnostyczne wykorzystywane jest do kontroli przewlekłych chorób płuc i opłucnej oraz pomocne przy monitorowaniu przebiegu leczenia dziecka.

W neoMedica w Poznaniu można wykonać szereg badań radiologicznych dla dorosłych i dzieci, w tym dla noworodków. W Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu badanie USG płuc wykonuje radiolog dziecięcy. Podczas wizyty u radiologa rodzic otrzyma wynik badania USG z opisem, który niezbędny jest w dalszej diagnostyce. 

Kiedy wykonać badanie USG płuc u dzieci w neoMedica w Poznaniu?

Każdy rodzic powinien zgłosić się z dzieckiem na badanie USG płuc, kiedy występują objawy u dziecka takie jak:

  • trudności z oddychaniem
  • szybkie przemęczenie
  • uraz klatki piersiowej
  • ból w okolicach klatki piersiowej
  • kaszel
  • zapalenie płuc

Czym wykonuje się badanie USG płuc?

USG płuc u dzieci wykonuje się za pomocą głowicy aparatu ultrasonograficznego. W neoMedica w Poznaniu posiadamy sprzęt najwyższej jakości, każdy ultrasonograf jest amerykańskiej marki GE (General Electric), która gwarantuje najwyższy standard sprzętu medycznego. W diagnostyce niezwykle ważna jest jakość badania, dzięki niej badanie można wykonać precyzyjnie, co ułatwi dalszą diagnostykę.

Jak przygotować dziecko do badania USG płuc?

Wykonanie badania USG płuc u dziecka nie wymaga specjalnego przygotowania. Dziecko powinno odsłonić część klatki piersiowej by lekarz radiolog mógł swobodnie wykonać badanie. Czas wykonania badania to około 20 minut. 

Badanie może wykonać

Nasi specjaliści

Bartosz Neneman
lek.

Specjalista z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Wykonuje badania USG pacjentom dorosłym oraz dzieciom w każdym wieku.

Pakiety i programy profilaktyczne

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę