Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Program 65 PLUS

Program 65 PLUS

W miarę starzenia organizmu pojawiają się różne zmiany. Elastyczność mięśni i naczyń krwionośnych maleje. Metabolizm staje się wolniejszy. Aby dbać o zdrowie w starszym wieku, warto przeprowadzić odpowiednie badania. Regularne badania pomagają wcześniej wykryć i leczyć potencjalne problemy zdrowotne.

W neoMedica w Poznaniu oprócz niezbędnych badań z krwi możesz skorzystać z wizyty u kardiologa, podczas której mogą zostać wykonane badania kardiologiczne tj. badanie ECHO serca oraz badanie EKG.

Jakie badania laboratoryjne warto wykonać?

Program 65 PLUS
558 zł
Oszczędzasz 69 zł!
558 zł 489 zł

Program zawiera:

 1. Konsultację kardiologiczną,
 2. ECHO serca,
 3. EKG serca,
 4. 15 badań laboratoryjnych z krwi i moczu:
 • morfologia – badanie krwi oceniające ilość i jakość i składników krwi,
 • OB – badanie, które pozwala ocenić stan zapalny w organizmie,
 • ogólne badanie moczu – dostarcza informacji o funkcjonowaniu układu moczowego, ale też o innych chorobach np. cukrzycy czy schorzeniach wątroby
 • glukoza – pozwala na ocenę poziomu cukru w organizmie,
 • lipidogram (4 badania) – ocena cholesterolu z podziałem na frakcje: cholesterol całkowity, HDL, LDL oraz trójglicerydy,
 • elektrolity (2 badania) sód, potas – pozwalają na ocenę gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie,
 • próby wątrobowe (AST, ALT) – badania służą do diagnostyki chorób takich jak wirusowe zapalenie wątroby, polekowe uszkodzenie wątroby, żółtaczka,
 • kreatynina – badanie określające stan zdrowia nerek,
 • mocznik – parametr służący do diagnostyki różnych chorób nerek,
 • żelazo – pomaga diagnozować niedokrwistość/anemię.

Czas oczekiwania na wynik badania to 1 dzień roboczy. W punkcie pobrań dostaną Państwo indywidualny kod, dzięki któremu wyniki będzie można sprawdzić i pobrać online.

Badania laboratoryjne należy wykonać najpóźniej 1 dzień przed umówioną konsultacją u kardiologa i z nimi udać się do specjalisty.

Przygotowanie do badania:
 • Do badań krwi, które obejmuje pakiet, pacjent musi zjawić się na czczo.
 • Próbkę moczu pacjent musi przynieść gotową na badanie. Przed pobraniem należy dokładnie umyć okolice intymne. Próbka zawiera mocz poranny, pobrany z tzw. środkowego strumienia moczu.
 • Badania ECHO serca i EKG nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Nie zaleca się jednak bezpośrednio przed badaniem picia kawy, napojów energetycznych czy palenia papierosów, które mogą wpłynąć na przyśpieszenie akcji serca.
Punkt pobrań pn-pt 7-14 oraz sb 8-11!
Zadzwoń 730 730 710

Badania kardiologiczne po 60 roku życia

Z wiekiem zwiększa się ryzyko chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy choroba wieńcowa. Mogą one prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Regularne badania poziomu cukru, cholesterolu i innych badań są niezbędne dla oceny ryzyka cukrzycy i chorób serca.

W ramach kompleksowej oceny warto także przeprowadzić badania kardiologiczne: ECHO serca, EKG oraz badanie holterem. Utrzymywanie prawidłowych wartości tych parametrów jest kluczem do zdrowia serca i naczyń.

Jakie badania może wykonać kardiolog na wizycie?

Nasi specjaliści:

Andrzej Sieńko
dr n. med.

Doktor Andrzej Sieńko posiada ogromne doświadczenie w nieinwazyjnej diagnostyce chorób układu krążenia. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: choroby niedokrwiennej serca, zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, kardiomiopatii, niewydolności serca, wad serca, zaburzeń lipidowych.

Zobacz także:

489 zł
558 zł
Program 65 PLUS
UMÓW SIĘ
Program 65 PLUS - pytania i odpowiedzi

Czy można sprawdzić wyniki badań krwi online?

Tak, dostaniesz indywidualny kod do pobrania wyników online.

Na czym polega badanie ECHO serca?

Badanie ECHO serca jest badaniem ultrasonograficznym, co oznacza że wykorzystuje echo ultradźwięków. Metoda ta jest nieinwazyjna i bezpieczna dla osób w każdym wieku. Przypomina zwykłe badanie USG innych narządów.

Na czym polega badanie EKG?

Badanie polega na podłączeniu pacjenta do specjalnych elektrod, które będą rejestrowały impulsy wytwarzane przez serce. Zapis EKG trwa kilka minut i stanowi bardzo popularną metodę diagnozowania zaburzeń rytmu serca.

Program 65 PLUS - dla kogo?

Program 65 PLUS został stworzony z myślą o osobach w podeszłym wieku, które pragną dbać o swoje zdrowie. Oferuje on szeroki zakres laboratoryjnych i badania kardiologiczne, które umożliwiają wczesne wykrywanie ewentualnych problemów zdrowotnych.

Program 65 PLUS - dlaczego warto?

Wykonanie programu 65 PLUS ma wiele korzyści. Badania laboratoryjne i kardiologiczne pomagają wykryć potencjalne problemy zdrowotne, co umożliwia szybszą reakcję i rozpoczęcie leczenia. Wyniki badań laboratoryjnych dostarczają informacji o poziomie glukozy, cholesterolu i innych parametrów, umożliwiając tym samym monitorowanie stanu zdrowia.

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę