Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Pakiet badań na anemię

Pakiet badań na anemię

Anemia, zwana również niedokrwistością, to choroba polegająca na niedostatecznej ilości czerwonych krwinek lub hemoglobiny w organizmie. Wpływa negatywnie na zdolność krwi do dostarczania tlenu do tkanek i narządów. Istnieje wiele rodzajów niedokrwistości, ale najczęstszą formą jest niedokrwistość niedoborowa, wynikająca z braku żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego w organizmie.

Odpowiednie dobrane badania laboratoryjne z krwi pomogą w szybkiej diagnostyce anemii. W neoMedica w Poznaniu możesz wykonać pakiet 9 badań laboratoryjnych z krwi, który dedykowany jest dla osób dorosłych i dzieci!

Jakie badania warto wykonać na anemię?

Pakiet badań na anemię – cena

Wybierając zakup badań w naszym sklepie internetowym, klienci mają możliwość skorzystania z bardziej atrakcyjnych cen oraz częstych obniżek!

Regularnie aktualizowane promocje pozwalają na uzyskanie specjalnych rabatów na wybrane badania oraz pakiety badań. Badaj się regularnie!

Punkt pobrań pn-pt 7-14 oraz sb 8-11!
730 730 710

Badania na anemię Poznań

Anemia to stan charakteryzujący się brakiem czerwonych krwinek lub niskim poziomem hemoglobiny. Może mieć różne przyczyny, w tym niedobór żelaza, niedobór witaminy B12, niedobór kwasu foliowego, choroby przewlekłe, utrata krwi czy także choroby genetyczne. Wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych z krwi pomoże w zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Kiedy wykonać badania na anemię?

Pacjent powinien wykonać badania na anemię, gdy występują objawy takie jak: zmęczenie, bladość skóry, osłabienie, zawroty głowy, zimne stopy i ręce. Objawy te mogą pojawiać się u dorosłych ale także u dzieci. Aby zdiagnozować anemię, lekarze mogą zlecać różne badania, w tym badania krwi i badania fizyczne. Wczesne wykrycie jest kluczowe dla skutecznego leczenia.

W punkcie pobrań w neoMedica w Poznaniu wykonujemy badania z krwi u wszystkich pacjentów niezależnie od wieku.

Cena regularna
364 zł
W pakiecie oszczędzasz!
364 zł 299 zł

W pakiecie znajduje się 9 badań z krwi pacjenta:

  • morfologia – analiza krwi pod kątem ilości i jakości składników morfotycznych
  • żelazo – pozwala ocenić poziom tego pierwiastka we krwi, jego niedobór lub nadmiar
  • ferrytyna – badanie pomocne przy wykrywaniu anemii
  • witamina B12 – ocena aktywności poziomu witaminy B12 w organizmie
  • kwas foliowy – inaczej witamina B9, odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu
  • oznaczanie odsetka retykulocytów – niedojrzałe formy erytrocytów, pozbawione jądra komórkowego, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego poziomu krwinek czerwonych w organizmie
  • całkowita zdolność wiązania żelaza (TIBC) – badanie, które pomaga ocenić wiązanie żelaza przez transferrynę
  • LDH – jest diagnostycznym testem wykonywanym w celu oceny aktywności enzymu obecnego w cytoplazmie wszystkich komórek organizmu
  • transferyna – test diagnostyczny służący do oceny poziomu białka odpowiedzialnego za transport żelaza we krwi do tkanek

Zobacz także:

299 zł
364 zł
Pakiet badań na anemię
kup pakiet
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę