USG płuc | Poznań | neoMedica
Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

USG płuc

USG płuc, USG płuc Poznań, radiolog, radiologia, USG dzieci

Na czym polega badanie USG płuc w neoMedica w Poznaniu?

Badanie USG to innowacyjna metoda diagnostyczna pozwalająca bezpiecznie i nieinwazyjnie rozpoznawać choroby płuc. Służy w ocenie rozpoznania odmy opłucnej, krwawienia do jamy opłucnej, zatorowości płucnej a także obrzęku płuc. Badania naukowe potwierdzają, że metoda jaką jest ultrasonograficzne badanie USG płuc pozwala z większą czułością rozpoznać zapalenie płuc od badania RTG klatki piersiowej.

W neoMedica w Poznaniu można wykonać szereg badań radiologicznych dla dorosłych i dzieci, w tym dla noworodków. Badanie USG płuc dla dorosłych w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu wykonuje radiolog.

Kiedy należy wykonać badanie USG płuc w neoMedica w Poznaniu?

Pacjent powinien zgłosić się do lekarza na badanie USG płuc, gdy zauważy u siebie objawy takie jak:

  • ból w klatce piersiowej
  • kaszel
  • krwawienie podczas kaszlu
  • uraz klatki piersiowej
  • problem z oddychaniem
  • szybkie przemęczanie się

Czym wykonuje się badanie USG płuc?

Badanie USG płuc w neoMedica w Poznaniu wykonywane jest za pomocą sprzętu ultrasonograficznego. Posiadamy ultrasonografy najwyższej jakości. Każdy aparat USG jest amerykańskiej marki GE (General Electric), która gwarantuje najwyższy poziom urządzeń medycznych. Przy wykonywaniu badań USG niezwykle ważna jest jakość sprzętu, to od niej zależy dalsza diagnostyka.

Jak przygotować się do badania USG płuc w neoMedica w Poznaniu?

Wykonanie badania USG płuc nie wymaga szczególnego przygotowania, nie ma również żadnych przeciwskazań. Na czas wykonywania badania należy odsłonić część klatki piersiowej aby lekarz  swobodnie mógł wykonać badanie.

Badanie może wykonać:

Nasi specjaliści:

Bartosz Neneman
lek.

Specjalista z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Wykonuje badania USG pacjentom dorosłym oraz dzieciom w każdym wieku.

Pakiety i programy profilaktyczne:

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę