Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Badania krwi u niemowląt Poznań

Badania krwi u niemowląt Poznań

Badania krwi mogą pomóc w monitorowaniu zdrowia i rozwoju niemowlęcia. Zaleca się regularne kontrolowanie poziomu krwinek czerwonych w krwi, by zapewnić najlepsze warunki dla rozwoju dziecka. Ważne jest dbanie o zdrowie naszych najmłodszych od najwcześniejszych dni ich życia.

Ze względu na niedojrzałość układu odpornościowego noworodków i niemowląt, dzieci są podatne na infekcje, zwłaszcza w okresie wczesnego dzieciństwa (do 2 roku życia). Regularne badania laboratoryjne umożliwiają wczesne wykrycie problemów i podjęcie odpowiednich działań.

Punkt pobrań pn-pt 7-14 oraz sb 8-11!
730 730 710

Przygotowanie niemowlaka do badania krwi

Co może pomóc w pobraniu krwi u noworodków, niemowląt czy małych dzieci?

  • Nakarmienie dziecka przed badaniem, najlepiej 30 minut wcześniej. Dziecko powinno być na czczo 6h tylko przed badaniem GLUKOZY z krwi.
  • Zadbanie o komfort malucha: zmiana pieluszki na czystą, dużo bliskości z rodzicami przed pobraniem krwi. Wszystkie uspokajacze mile widziane: smoczki, misie, książeczki, bajki i piosenki na telefonach rodziców.
  • Ubranie dziecka w ubranka, które nie będą krępowały ruchów i pozwolą na dostęp do rąk i nóżek.
  • Spokój rodzica przed, podczas i po pobraniu krwi. Gdy rodzic będzie spokojny, pomoże to maluchowi lepiej znieść pobranie. Mów do niego spokojnie, głaszcz i dużo przytulaj – zapewni to poczucie bezpieczeństwa dziecku.
  • Po badaniu uciśnięcie miejsca wkłucia przez 5 minut, aby zapobiec siniakowi.

Nasz zespół:

Położna Karolina

mgr Karolina Rapciewicz, położna, studia licencjackie oraz magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobyła na oddziale neonatologicznym w Ginekologiczno-położniczym szpitalu klinicznym przy ul. Polnej, w punkcie pobrań oraz w klinice leczenia niepłodności.

W swojej pracy najbardziej ceni kontakt z drugim człowiekiem oraz możliwość niesienia pomocy innym.

Punkt pobrań pn-pt 7-14 oraz sb 8-11!
730 730 710
Najczęściej zadawane pytania:
  • Czy badania krwi u niemowlaka są obowiązkowe? Nie, ale są zalecane przez wielu specjalistów.
  • Czy można zlecić dodatkowe badania krwi dla niemowlaka? Tak, jeśli lekarz uzna to za konieczne, mogą być zlecone inne badania.\
  • Czy wszystkie dzieci muszą przechodzić badania krwi? Zaleca się je w przypadku obaw rodziców lub zaobserwowanych przez lekarza nieprawidłowości.

Jak dojechać?

Sprawdź pakiety badań dla dzieci:

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę