Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Event Holter Poznań

Holter EKG, Holter RR, Holter ciśnieniowy, badanie holterem, Kardiolog, Kardiologia, Holter EKG 3k, badanie, Poznań

Badanie Event Holter (Holter zdarzeniowy) – co to jest? 

Event Holter ma za zadanie długoterminowe monitorowanie kardiologiczne – od 5 do 30 dni. Badanie jest dedykowane Pacjentom, którzy potrzebują skutecznej diagnostyki, ponieważ od dłuższego czasu bezskutecznie się diagnozują. Najczęściej u takich Pacjentów standardowa metoda 24h diagnostyki EKG nie zdaje egzaminu. Wtedy zazwyczaj kardiolog proponuje badanie Event Holter.  

Czym się różni Holter EKG od Holter Event? 

Tradycyjny Holter EKG rejestruje automatycznie EKG w cyklu ciągłym przez min. 24h, natomiast Event Holter zapisuje badania tylko wykonane samodzielnie przez Pacjenta. W zależności od tego, jaka jest konieczność, badanie Event Holter jest wykonywane od 5 do 30 dni. 

Kiedy warto wykonać badanie Event Holter?

Badanie jest dedykowane w przypadku objawów/dolegliwości występujących nieregularnie lub sporadycznie, u których trudno zdiagnozować zaburzenia pracy serca takie jak:  

  • zasłabnięcia, zawroty głowy, omdlenia 
  • rzadko występujące arytmie 
  • rzadkie napadowe przyspieszenie akcji serca (tachyarytmie) 
  • odczuwalne zaburzenia rytmu serca 
  • rzadko występujące zaburzenia przewodnictwa 
  • rzadkie napadowe kołatanie serca 
  • duszności po niewielkim wysiłku fizycznym 
  • uczucie uderzenia krwi do głowy 
  • ból w klatce piersiowej 
  • nagłe obniżenie wydolności fizycznej 
  • przerwy w biciu serca
  • obrzęki kończyn (szczególnie po wysiłku fizycznym) 

Na czym polega badanie Event Holter? 

Pakiet Event Holter składa się z mobilnego aparatu EKG wielkości telefonu komórkowego z czterema przewodami podpiętymi do samoprzylepnych jednorazowych elektrod EKG, które przyklejane są w okolice klatki piersiowej. Podobnie jak telefon komórkowy, urządzenie wymaga ładowania dwa razy na dobę, dlatego Pacjent w zestawie otrzymuje także ładowarkę z kablem USB. Badanie polega na tym, że Pacjent w momencie, kiedy następuje tzw. incydent lub jakiekolwiek pogorszenie samopoczucia, naciska przycisk i wtedy odbywa się jego rejestracja. Dzięki temu, że urządzenie jest wyposażone w moduł GSM, jest wysyłane w czasie rzeczywistym do lekarza kardiologa. Zespół wyszkolonych konsultantów zapewnia w trakcie całego badania monitoring techniczny w momencie, kiedy Pacjent zamówi wielodobowe badanie. 

Holter EKG, Holter RR, Holter ciśnieniowy, badanie holterem, Kardiolog, Kardiologia, Holter EKG 3k, badanie, Poznań

Jak dojechać?

Jak przygotować się do badania Event Holter?

Zaleca się, aby przed pierwszym badaniem odpowiednio przygotować miejsca przyklejenia elektrod tj: 

  • dokładnie umyć ciało ciepłą wodą z mydłem 
  • odtłuścić z kremów i balsamów (nie używać do tego preparatów alkoholowych) 
  • zetrzeć miejsca przyłożenia elektrod szorstką gąbką lub gazą, aż do delikatnego zaczerwienienia skóry 
  • poczekać na wyschnięcie tych miejsc przed przyklejeniem elektrod EKG 
  • mężczyźni z bardzo zarośniętą klatką piersiowa powinni wygolić miejsca, w których przyklejone będą elektrody 
Jakie są przeciwwskazania do badania Event Holter?

Nie ma przeciwskazań do badania Event Holterponieważ jest nieinwazyjne, bezpieczne i może być powtarzane wielokrotnie u pacjentów w każdym wieku, jak również u kobiet w ciąży. 

Po jakim czasie dostanę wyniki Event Holter?

Wynik badania wraz z opisem lekarza kardiologa standardowo jest dostępny do trzech dni roboczych od momentu zwrotu aparatu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że często Pacjenci potrzebują wyników bardzo szybko, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, umożliwiamy zakupienie szybkiego opisu do 24h.

Jak zachowywać się w trakcie badania Event Holter?

Podczas badania nie należy rezygnować z podejmowania codziennych czynności takich jak: praca, odpoczynek, sport. Podczas snu również mamy założony holter. Warto co jakiś czas kontrolować czy elektrody dobrze trzymają się skóry, ponieważ w razie odklejenia się jednorazowej elektrody od skóry, należy niezwłocznie wymienić ją na nową. 

Urządzenia elektroniczne, takie jak komputer czy telefon powinny znajdować się w odległości min. 20 cm od przewodów i urządzenia, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą występować zakłócenia w zapisie.  

Badanie Event Holter - WAŻNE informacje dla Pacjenta:
  1. W trakcie badania, po założeniu aparatu przez personel neoMedica nie należy wyłączać aparatu Event Holter oraz nie należy wyciągać baterii z urządzenia
  2. W przypadku odklejenia się elektrody należy NIEZWŁOCZNIE wymienić ją na nową, wg instrukcji personelu neoMedica
  3. ZAKAZANA jest KĄPIEL z aparatem Event Holter – nie jest on wodoszczelny i jakikolwiek kontakt z wodą może go uszkodzić
  4. Aparat Event Holter przez cały czas badania powinien znajdować się w etui
  5. Pacjent podczas badania Event Holter powinien prowadzić Dzienniczek Pacjenta, który otrzyma podczas zakładania aparatu. Pacjent powinien notować ważniejsze czynności w ciągu badania wraz z godziną ich wystąpienia.
  6. Urządzenia elektroniczne takie jak: komputer, laptop, smartfon, telefon, powinny znajdować się w min. odległości 20 cm od przewodów i aparatu Event Holter
  7. Podczas badania nie można używać koców i poduszek elektrycznych
  8. Stymulator serca, rozrusznik serca NIE jest przeciwwskazaniem do wykonania badania – należy jedynie podać jego nazwę personelowi medycznemu neoMedica
  9. W trakcie badania w przypadku, gdy odczujesz silne zaburzenie pracy serca naciśnij jeden raz, krótko srebrny przycisk na aparacie
  10. W przypadku badań Event Holter na 48 h lub dłuższych, jednorazowe elektrody EKG należy wymieniać na nowe raz na dobę
Holter EKG, Holter RR, Holter ciśnieniowy, badanie holterem, Kardiolog, Kardiologia, Holter EKG 3k, badanie, Poznań

Zobacz także:

Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę