Rejestracja: 730 730 710
pn-pt: 7:00-20:00, sb: 8:00-12:00

Test alergiczny ALEX Poznań

Test ALEX Panel 295 Poznań

Najczęstszymi objawami alergii są katar, kaszel, obrzęki, zaczerwienie czy załzawienie oczu. Jednak alergie o dużym stopniu nasilenia mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia a nawet dla życia człowieka. Czasami ciężko jest nam jednoznacznie określić co stanowi przyczynę dolegliwości. Bywa, że objawy pojawiają się nagle i nie jesteśmy w stanie powiązać ich z konkretnym bodźcem.

Tutaj z pomocą przychodzi test ALEX Panel 295 w neoMedica Poznańtest do diagnostyki alergii IgE zależnej na poziomie molekularnym. Badanie jest pomocne przy określeniu indywidualnego profilu alergii danego pacjenta. Badanie to jest proste i nieinwazyjne, wystarczy próbka krwi pacjenta.

Panel alergiczny ALEX, który wykonujemy w neoMedica Poznań wykrywa następujące rodzaje alergenów:

Kto powinien wykonać test alergiczny ALEX?

Test jest polecany dla tzw. pacjentów wielouczuleniowych, u których występują alergie wziewne oraz pokarmowe, gdzie istnieje też ryzyko wystąpienia reakcji krzyżowych. Panel ALEX jest kierowany także do pacjentów, u których nieznana jest przyczyna ciężkich reakcji ogólnoustrojowych czyli tzw. idiopatyczna anafilaksja.

Co ważne, nie ma przeciwwskazań do zastosowania takiego testu, u osób u których stwierdzono przeciwwskazania do wykonania testów alergicznych skórnych np. gdy pacjent ma rozległe zmiany skórne, stosuje leki przeciwhistaminowe czy u małych dzieci.

Test alergiczny ALEX – cena:

Koszt testu alergicznego – ALEX Panel 295 w neoMedica w Poznaniu to 1300 zł.

Cena obejmuje:

  • badanie z krwi – ALEX-Panel 295 Diagnostyka molekularna alergii.
Jak się przygotować do wykonania testu ALEX w neoMedica w Poznaniu?

Badanie polega na pobraniu próbki krwi od pacjenta. Do badania nie obowiązuje wcześniejsze przygotowanie. Pacjent nie musi być na czczo. Przed przystąpieniem do badania nie trzeba odstawiać leków przeciwhistaminowych oraz sterydowych.

Czas oczekiwania na wynik testu ALEX w neoMedica w Poznaniu to około 10 dni roboczych.

Zobacz także:

1300 zł
Test alergiczny ALEX
umów się
Współpracujemy z:
Dla Ciebie, dla zdrowia Umów się na wizytę