Jesteś tu: Start » Oferta » Badania USG » USG bioderek niemowląt i dzieci

USG bioderek niemowląt i dzieci  • pewność prawidłowego rozwoju stawów u dziecka,
  • najlepsza metoda diagnostyki dysplazji stawów biodrowych u maluchów,
  • szczegółowa metoda na określenie stopnia zaawansowania wady, jeśli takowa występuje,

neomedica rejestracja wizyty

USG bioderek u niemowląt i dzieci zwane także USG preluksacyjnym, daje lekarzowi leczącemu - najczęściej ortopedzie dziecięcemu - wytyczne odnośnie dalszego postępowania przy:

  • zakończeniu diagnostyki (w przypadku stawów dojrzałych)
  • poinformowaniu rodziców o dalszym postępowaniu oraz ustalenia terminu ewentualnego badania kontrolnego (w przypadku stawów biodrowych z niewielkim stopniem niedojrzałości u dzieci przed ukończonym 12 tygodniem życia)
  • rozpoczęciu leczenia (w przypadku stawów biodrowych niedojrzałych czyli dysplazji bioder).

Badanie USG stawów biodrowych to bezpieczne i przede wszystkim bezbolesne badanie, które wykorzystuje fale dźwiękowe do uzyskania obrazów biodrerek. Nie ma potrzeby aby specjalnie przygotowywać do niego maluszka. Badanie trwa około 10-15 min i odbywa się w obecności opiekuna. Do badania należy częściowo rozebrać niemowlaka i zdjąć mu pieluchę. Następnie kładzie się dziecko na leżance na plecach lub na boku. Lekarz rozprowadza żel na skórze dziecka nad biodrem, który wspomaga przekaz fal dźwiękowych i przykłada małe urządzenie – sondę do miejsc posmarowanych żelem. Podczas badania urządzenie wysyła fale dźwiękowe do okolic biodra, a zarejestrowane obrazy są zapisywane na dysku komputera.

neomedica rejestracja wizyty Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty