Jesteś tu: Start » Oferta » Zakres usług prywatnych » PAKIETY LABORATORYJNE I PROGRAMY PROFILAKTYCZNE neoProfilaktyka » Pakiet ortopedyczny

Pakiet ortopedyczny

PAKIET ORTOPEDYCZNY – OSTEOPOROZA I ZABURZENIA KOSTNE

Osteoporoza jest jedną głównych chorób cywilizacyjnych. Choruje na nią ponad 200 mln ludzi na świecie i szacuje się, że w Polsce jest to aż 3 mln osób. Choroba powoduje systematyczny zanik kostny, a początkowy przebieg choroby jest zazwyczaj bezobjawowy.

Wiele zaburzeń kostnych jest spowodowanych lub przejawia się w zaburzeniach w gospodarce chemicznej organizmu, dlatego Eksperci radzą aby systematycznie kontrolować swój organizm.

W ramach programu: morfologia krwi, wapń całkowity, albumina, parathormon, kalcytonina, osteokalcyna, fosfataza alkaiczna, fosfataza kwaśna, C-telopeptyd kolagenu typu I, witamina D3 metabolit 25.

W ramach NeoProfilaktyki 20% taniej.
CENA 298zł zamiast 372 zł

Program do nabycia w Centrum Medycznym Neomedica, ul. Świetlana 25 , 60-151 Poznań

Uwaga: Informacje zawarte w niniejszej ulotce mają charakter wyłącznie poglądowy i edukacyjny i nie mogą być podstawą do podejmowania decyzji o leczeniu. Interpretacji wyników powinien dokonywać lekarz.

  • Morfologia: aż osiemnaści wskaźników zdrowia pomocnych w diagnozie wielu schorzeń.Wapń całkowity: wskaźnik pokazujący procesy osteoporozy.
  • Albumina: badanie przesiewowe wykorzystywane w diagnostyce chorób: wątroby, nerek, jelit, skóry i stanów septycznych.
  • Parathormon: hormon odpowiadający za kontrolę metabolizmu wapnia i fosforanów oddziaływujący głównie na kości i nerki.
  • Kalcytonina: hormon odgrywający ważną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej, wpływając w ten sposób głównie na metabolizm kości
  • Osteoklacyna: białko, którego główną funkcją jest formowanie kości.
  • Fosfataza alkaiczna: jest enzymem związanym z procesem wapnienia rozwijających się kości.
  • Fosfataza kwaśna: jest markerem procesu wchłaniani składników mineralnych kości.
  • C-telopeptyd kolaganu typy I: powstaje w procesie degradacji włókien kolagenowych. W nadmiernej ilości wskazuje na procesy osteoporozy.
  • Witamina D3 metabolity 25 (OH): niedobór witaminy D może powodować utratę masy kostnej i wzrost ryzyka złamań.

neomedica rejestracja wizytyStrona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X
neomedica fanpage
neomedica kanał youtube
neomedica blog
neomedica neobeauty