Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

USG

BADANIA PRENATALNE 

Każda przyszła mama chciałaby upewnić się, że nosi zdrowe dziecko.

Dzięki badaniom prenatalnym jest to możliwe.


  • USG genetyczne wykonywane w I i II trymestrze - podczas badania lekarz ocenia kilkadziesiąt parametrów budowy płodu, oglądając i mierząc poszczególne narządy. Pozwala ono wykryć większość wad serca, wodogłowie, przepukliny rdzeniowe i brzuszne. 
    • Wszystkie badania USG w naszej Klinice wykonywane są na najnowszym, światowej klasy sprzęcie Voluson S8 marki General Electric (produkt roku 2013).
    • Badania wykonywane są przez doświadczonych, cieszących się zaufaniem specjalistów.
    • Decydując się na dodatkowe badanie przeprowadzone techniką 3/4 D przyczynia się do wytworzenia wcześniejszego i silniejszego związku emocjonalnego matki z dzieckiem.Oprócz radości i ulgi, że płód rozwija się prawidłowo, pojawia się świadomość, że za kilka miesięcy maleństwo przyjdzie na świat i dołączy do kochającej go rodziny.

  • Badanie prenatalne w I trymestrze ciąży 10 -14 tydzień                                          Test PAPP-A (połączony) - polega na ocenie stężenia białka PAPP-A oraz beta hCG. Pozwala ocenić ryzyko wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Test przeprowadza się między 10. a 14. tygodniem ciąży. Do badania pobiera się próbkę krwi matki. Wskazane jest też wykonanie badania USG dla dokładnej oceny wieku płodu i pomiaru tzw. przezierności karkowej. Ryzyko wystąpienia wady oblicza się za pomocą programu komputerowego uwzględniającego wiek matki.
  • Test zintegrowany - jest to jedna z najdoskonalszych metod wykrywania wad płodu. Polega na wykonaniu testu PAPP-A w 11.-13. tygodniu ciąży i testu potrójnego w 15.-20. tygodniu ciąży oraz obliczeniu łącznego ryzyka za pomocą specjalnego programu komputerowego. Czułość testu wynosi około 90%.


Mamo, sprawdź czy rosnę zdrowo !